Teemu Pukki põmmutas Soome vutikoondise EM-unistusele lähemale!

Toimetas Indrek Raudkivi
Soome vutitäht Teemu Pukki lööb kohe penaltist Kreekale värava
Soome vutitäht Teemu Pukki lööb kohe penaltist Kreekale värava Foto: Markku Ulander / AP/Scanpix

2020. aasta Euroopa jalgpalli meistrivõistluste valiksarjas peeti eile hulk kohtumisi. Soome kohtus Tamperes Kreekaga. Inglismaa kõrgemas liigas Norwichis mängiv Teemu Pukki realiseeris matši ainsaks väravaks jäänud penalti ning tõi soomlastele unistuse täitumise EMile jõudmisest kõvasti lähemale.

«Suomi on! Suomi on! Suomi on ihanaaa!» nii kaikus ligi 17 000 pealtvaatajat mahutav Tampere Ratina staadion, kui Soome vutikoondis oli mängu lõppedes järjekordsed kolm punkti tabelisse kirjutanud.

1:0 võit Kreeka üle kasvatas Soome võimalusi alagrupist teise meeskonnana EMile saada jõudsalt, põhjanaabritel on nüüd viiest mängust 12 punkti, kolmandal kohal oleval Bosnial on viis punkti vähem! Liider Itaalia jätkab täisedu 15 punktiga.

Soome kasuks määrati penalti teise poolaja alguses mängu 51. minutil, kui karistusalas tõmmmati maha Glen Kamara. Pukki oli 11 meetri karistusöögil täpne. Kreeklaste üritused jäid poolikuks ning mingit ohtu nad soomlastele pärast väravat ei kujutanud.

Teistes J-alagrupi mängudes alistas Itaalia 0:1 kaotusseiust Armeenia 3:1 ja Bosnia oli parem Liechtensteinist 5:0.