Tipphetked: Türgi murdis Poola ning sammus EMi finaali

Naiste võrkpalli Euroopa meistrivõistluste teises poolfinaalis kohtusid täna Türgi ja Poola. Türklased võitsid kohtumise seisuga 3:1 ning sammuvad nüüd turniiri finaali, kus tuleb vastaseks Serbia.

Ankara spordihallis peetud matš kuulus täiel määral võõrustajatele. Esimene ja teine geim võideti kindlalt 25:17 ning 25:16. Poolakad suutsid kolmandas vaatuses ennast kokku võtta ja võita 25:14, kuid üheks ilusaks sähvatuseks see jäigi. Viimase geimi ohjad kuulusid taas väljaku perenaistele ning finaalikoht kindlustati 25:18 võiduga.

Finaal ja 3.- 4. koha mäng, kus lähevad medali nimel heitlema Itaalia ja Poola, peetakse homme. Kohtumised saavad avavile vastavalt 19.30 ja 17.00.

Mäng täispikkuses järelvaadatav:

Kodunaiskond Türgi pääses A-alagrupist edasi Serbia järel. Viimases mängus tunnistati valitsevate maailmameistrite 3:1 paremust. Üllatuslikult loovutati punkt ka Soome naiskonnale, kellest lõpuks küll 3:2 jagu saadi. Kaheksandikfinaalis alistas Türgi põnevas mängus Eesti alagrupikaaslase Horvaatia 3:2. Veerandfinaalis oldi ootamatult kindlalt 3:0 üle meie koondise alagrupi võitnud Hollandist.

Poola koondis teenis alagrupiturniiril samuti teise koha. B-grupist mindi edasi Itaalia järel, kuigi omavaheline mäng võideti 3:2. Kaheksandikfinaalis oldi kindalt 3:0 üle Hispaaniast. Veerandfinaalis teeniti raske 3:2 võit Saksamaa üle.