Poola alistas korvpalli MMil Venemaa

Poola korvpallimeeskonna liider Adam Waczynski
Poola korvpallimeeskonna liider Adam Waczynski Foto: Alexey Filippov / Sputnik/Scanpix

Hiinas jätkuvatel meeste korvpalli maailmameistrivõistlustel alustati täna mänge vahegruppides. 16 parema seas, I-alagrupis oli Poola parem Venemaast 79:74. Samasse gruppi kuuluvad veel Argentina ja Venezuela.

Venemaa võitis küll Poola vastu esimese poolaja 40:34, kuid kaotas kolmanda veerandaja 17:19 ning viimased 10 mänguminutit 17:26. Poolakate resultatiivsemaks kerkis Adam Waczynski, kes tõi 20 punkti. Poolakad kindlustasid võiduga sisuliselt veerandfinaalkoha. Venelased minetasid aga reaalsed võimalused jõuda kaheksa parema hulka. Kui Argentina võidab täna Venezuelat, on sellest vahegrupist veerandfinaali pääsejad selged – Poola ja Argentina.

J-alagrupis käis Serbia rahulikult üle Puerto Ricost 90:47. Kell 15.30 alustavad samas grupis lahingut edasipääsu nimel Itaalia- Hispaania.