Rafael Nadal alistas USA lahtiste poolfinaalis itaallase ja liigub 19. tiitli suunas

Carl-Robert Puhm
Rafael Nadal
Rafael Nadal Foto: Geoff Burke / USA TODAY Sports

Läinud öösel alistas hispaanlane Rafael Nadal (ATP 2.) US Openi poolfinaalis itaallase Matteo Berrettinni ( ATP 25.) 7:6, 6:4, 6:1.  Finaali edenenud Nadal asub püüdma oma 19. suure slämmi tiitlit.

Kolmesetilise mängu tasavägiseim lahing peeti maha avasetis. Kiiresse lõppmängu läinud esimeses setis oli Berrettinil suurepärane võimalus ka matši juhtima asuda. Itaallane  pääses esimese seti lõppvaatuses 6:4 ette ja omas kahte geimpalli, ent ei realiseerinud kumbagi. Seejärel kaotas itaallane veel kaks punkti ja Nadal võitis kiire lõppmängu 8:6.

Teises geimis püsis seis tasa seisuni 3:3. Seitsmendas geimis murdis hispaanlane vastase pallingu ja asus ise 4:3 ette. Liivaväljakute kuningas oma servidel ei vääratanud ja teenis 6:4 setivõidu.

Kolmandas setis oli Nadali kvaliteet itaallasele liiast ning hispaanlane võttis rohkete äralöökide toel kindla 6:1 võidu. Mäng 3:0 Nadalile.

Ööl vastu esmaspäeva peetavas finaalmatšis kohtub Nadal venelase Daniil Medvedeviga, kes alistas teises poolfinaalis Grigor Dimitrovi 7:6, 6:4, 6:3. Võidu korral teeniks Nadal oma 19. suure slämmi tiitli, jõudes lähedale rekordmehele Roger Federerile, kel auhinnakapis 20 trofeed.