Leedu kossukoondis sai MMil valusa kaotuse ning minetas edasipääsulootused (1)

Leedu koondislased fänne tänamas.
Leedu koondislased fänne tänamas. Foto: Ye Aung Thu / AFP

Hiinas toimuval korvpalli MM-finaalturniiril sai mõruda kaotuse Leedu, kes pidi tunnistama Prantsusmaa 78:75 paremust. USA alistas samaaegselt Kreeka ametivennad seisuga 69:53.

Prantsusmaa alustas esimest veerandaega võimsalt ning leedukatele näidati tulemusega 26:14 koht kätte. Teises vaatuses olid jällegi paremad Leedu koondislased (26:24).

Kolmandal veerandajal oli kahe tiimi vastasseis taaskord tasavägine, millest väljus parimana Prantsusmaa (15:14). Dainius Adomaitise hoolealuste saatus jäi otsustada viimases vaatuses, mis võideti kindlalt 21:13.

Leedukate visa vastupanu võitis küll mitmeid südameid, kuid prantslaste lõplik 78:75 paremus oli karm tõsiasi. Ühtlasi kadus koos tänase kaotusega Leedul ka võimalus pääseda veerandfinaalidesse.

Hommikul Dominikaani Vabariigi murdnud Austraalia ja Prantsusmaa jätkavad L-alagrupis täiseduga ning saavad edaspidi mõlgutada mõtteid veerandfinaalidest.

Leedu kohtub esmaspäeval Dominikaani Vabariigiga, kuid sealses matšis on mängus vaid au ja kuulsus.