Voolaid vabandas Koemani ees. Koeman: mul pole etteheiteid

Roland Koeman Hollandi koondist juhendamas.

FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Hollandi jalgpallikoondise peatreener Ronald Koeman jäi rahule hoolealuste kannatlikkusega 4:0 võidumängus Eestiga. Samuti ei teinud ta suuri etteheiteid Taijo Tenistele Frenkie De Jongile tehtud «mitte eriti ilusa» eest.

«Tegime, mida pidime tegema,» kõlas Koemani kokkuvõte. «Esimene poolaeg oli raskem. Eesti kaitses hästi, aga ka meie ei suutnud palli päris soovitult liigutada. Jäime kannatlikeks, sest võis eeldada, et teisel poolajal ei jagu Eestil enam nii palju jooksurammu.»

Lisaks sellele tõi Koeman välja ka enda tehtud muudatuse olulisuse. «Vahetasime Ryan Babeli positsiooni. See valmistas Eestile pidevalt suurt peavalu,» rääkis peatreener kahe värava mehest. «Pärast 2:0 väravat oli mäng sisuliselt tehtud. Aga mulle meeldis, kuidas kõrge energia ja meeskonnavaimuga jätkasime ning soovisime veel väravaid lüüa.»

Pärast mängu oli Eesti ametivennal Karel Voolaiul Koemanile midagi öelda. Kuulus hollandlane vahendas vestluse sisu ja andis sellele omapoolse hinnangu.

«Ta õnnitles mind võidu puhul ja vabandas ühe inetu vea eest,» pidas ta silmas olukorda seisul 0:2, mil Taijo Teniste Frenkie De Jongile jalgesse sõitis ja kollase kaardi teenis. «Jah, see polnud päris ilus tegu, sest ta tuli selja tagant. Aga mul pole Eestile etteheiteid. See on jalgpall, kus üritatakse võidelda. Fair play.»

Tagasi üles