PM Hollandis. Galerii: Eesti ja Poola tutvusid mängupaigaga, kus peetakse Eurovision

Eesti meeskond peab võrkpalli EM-finaalturniiri esimesed kolm kohtumist Rotterdamis Ahoy-nimelises hallis, mis järgmisel aastal võõrustab ka Eurovisioni lauluvõistlust.

Päev enne suuri vollelahinguid on kõik halli ümbruses vaikne. Saabuvast suursündmusest annab märku üksik plagu koos tulikirjaga «1 päev jäänud».

Uksest sisse astudes imestad: kas tõesti saadakse kõik juba homseks valmis? Alles paigaldatakse erinevaid piirdeid ja veetakse kaableid. Mitmele küsimusele on korraldajail turvaline vastus varnast võtta: homme!

Ent Ahoy mängusaal on ilus. Mahutab 6000 pealtvaatajat, meenutades pisut Saku Suurhalli. Kui siin on ruumi lahedalt, siis kahes viimases alagrupimängus – ka võõrustaja Hollandiga – Eestit ootav Amsterdami Sporthallen Zuidis on ruumi vaid 2500 silmapaarile.

Esimesena tegi siin täna treeningu Eesti, seejärel astus saali meie homne vastane, maailmameister Poola eesotsas Wilfredo Leoniga. Kuuba päritolu diagonaalründaja –  paljude arvates maailma parim võrkpallur – abiellus poolatari Malgorzataga kolme aasta eest ning esindab Poolat alates tänavusest suvest. Uuel klubihooajal mängib ta koos Robert Tähega Itaalia tippklubis Perugia.

Tagasi üles