Jamaica kinnitas dopingukahtlustusega sprindineiu Doha MMi tiimi

FOTO: facebook.com

Jamaica kergejõustikuliit kinnitas dopingukahtlustusega sprinter Briana Williamsi 27. septembril Kataris algavatele kergejõustiku maailmameistrivõistlustele sõitvasse rahvuskoondisesse.

17-aastasel sprinditähel seisab 23. septembril, vaid neli päeva enne MMi algust, seoses dopingutarvitamise kahtlusega ees ülekuulamine.  

Arvati, et Jamaica kergejõustiku admnistratsioon Williamsit koondisesse ei nimeta, kuid riigi alaliidu president Warren Blake ütles, et vara on veel sprindineidu karistada.

«Kuigi ülekuulamise ning MMi alguse vaheaken on vaid irvakil usume me süütuse presumptsiooni – keegi pole enne süüdi, kui ta süü pole tõestatud. Kui selgub, et ta on tarvitas dopingut, siis ta ei võistle, kui ei tarvitanud, siis võistleb,» rääkis Blake Loop Jamaicale.

Kuni 20-aastaste valitsev maailmameister 100 ja 200 meetri jooksus on üles antud naiste 100 meetri distantsile ja Jamaica 4x100m teatevõistkonda. 

Williams andis positiivse dopinguproovi 25. juulil, kui jäi vahele vererõhuraviks kasutatava aine hüdroklorotiasiidi kasutamisega.

Tagasi üles
Back