Liverpool alustas kaotusega, Barcelona hädise viigiga, Norra imelapselt kübaratrikk

Ville Arike
Norra imelaps Erling Braut Håland tagus Genki võrku kolm palli. FOTO: Joe Klamar/Afp/Scanpix Foto: JOE KLAMAR/AFP/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liiga alagrupiturniir algas teisipäeva õhtul korralike paukudega: tiitlikaitsja Liverpool kaotas Napolis ja teine Inglismaa klubi Chelsea kodus, Barcelona pidi kõvasti õnne tänama, et pääses Dortmundis väravateta viigiga, Austrias peetud mängus löödi aga suisa kaheksa väravat!

Inglismaa liigas täiseduga jätkav Liverpool lootis võidumarssi jätkata Itaalia lõunaosas, kuid põrkas sitke Napoli vastu. Tiitlikaitsjate tavaliselt raudkõva kaitse lasi mängu viimasel kümnel minutil läbi kaks otsustavaks saanud apsakat. Esmalt kukutas Andrew Robertson karistusalas Jose Callejoni ning 82. minutil realiseeris penalti Dries Mertens. Lisaminutil tegi enda kohta haruldase valesöödu kümme päeva tagasi Hollandi koondisega Tallinnas käinud Virgil van Dijk ning Fernando Llorente seadis tabloole lõpunumbrid 2:0.

Vasakkaitsja Robertson sai pärast mängu kaela niisuguse kriitikalaviini, et sulges oma Twitteri konto. «Mine ja õpi,