N, 1.12.2022

Pille-Riin Roosileht alustas ponirakendite MM-i isikliku rekordiga

Eesti Ratsaspordi Liit
Pille-Riin Roosileht alustas ponirakendite MM-i isikliku rekordiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pille-Riin Roosileht paarisrakendiga ponide MM-i koolisõidus.
Pille-Riin Roosileht paarisrakendiga ponide MM-i koolisõidus. Foto: Andres Roosileht

Pille-Riin Roosileht, kes hoiab maailma ponipaaride edetabelis kõrget kolmandat kohta, alustas eile Ungaris Aszar-Kisberis ülitugevalt, kui sõitis välja oma paarisrakendi isikliku rekordi tulemusega 46,18 karistuspunkti.

Pille-Riin startis võistlejate teise bloki neljandana, kui liidriks oli koolisõidu kokkuvõttes võitnud sakslane Christof Weihe, seda tulemusega 42.45. Sakslase edu oli tol hetkel veenev, sest teise koha tulemus ületas 50 karistuspunkti. Eesti esindaja sõitis ülima kontsentratsiooniga ja tegi seda hästi, mida võistlusväljakust kaugemal viibijatele kinnitas pea pilgeni täis tribüüni ovatsioon soorituse lõpus. Kuna Roosileht on üsnagi tuntud kogu rakendimaailmas, oli tal tribüünil fänne mitte ainult kohalviibivate eestlaste näol. Tulemus 46.18 viis meie sõitja teiseks, mil sõita oli alla pooltel osalejatel.

Kuna suurriigid osalevad MM-il võistkondadega, oli neil võimalus asetada oma paremad sõitjad stardijärjekorras lõpupoole (Chef d`Equipe määrab, milline võistkonna sõitja millisena stardib) ja seetõttu oli oodata häid sooritusi. Kõikide Eesti rakendifännide rõõmuks tuli selliseid sooritusi vaid kaks – teisena lõpetas avapäeva sakslane Jan-Felix Pfeffer (43.92), kolmandana hollandlane Rodinde Rutjens (45.18). Pille-Riin lõpetas seega päeva 4. kohaga. Vahed ei ole suured, seda muidugi ka Roosilehele järgnevate sportlastega. Laupäeval peetakse kõikidele rakendiklassidele maraton, pühapäeval koonused. Tänases programmis on neljaste ponirakendite koolisõit.

Võistlusjärgses kommentaaris oli Pille-Riin loomulikult tulemusega rahul: “Hea on leida end MM-i tulemustes nii kõrgelt kohalt, kuid samas jäid mitmed asjad kripeldama.” Roosileht tõi välja, et soojendusel muutus üks ponidest üliaktiivseks ja seetõttu pidi ta kogu testi üldist tempot tagasi hoidma, mis andis kindlasti tunda eriti pikendatud traavis. ”Ei saanud seekord näidata pikendust, milleks ponid suutelised on,” lisas Pille-Riin.

Ponirakendite MM-i tulemused leiate SIIT

Märksõnad
Tagasi üles