Meistrite liiga: Bayern lõi Tottenhamile seitse väravat, Juventus alistas Leverkuseni

Neli väravat löönud Serge Gnabry järjekordset õnnestumist tähistamas
Neli väravat löönud Serge Gnabry järjekordset õnnestumist tähistamas Foto: Tess Derry / EMPICS Sport

Meistrite liiga alagrupiturniiri teises ringis kohtusid vooru keskses matšis koduväljakul mänginud Tottenham Hotspur ja Müncheni Bayern. Kohtumise võitis 7:2 Bayern, kes alagruppi täiseduga jätkab. Serge Gnabry lõi sakslaste poolelt koguni 4 väravat. D-alagrupis alistas koduväljakul mänginud Juventus  Leverkuseni Bayerni 3:0.

Londonis peetud kohtumist asus juhtima Tottenham, kui korealane Son Heung-min väljakuperemehed 12. minutil 1:0 ette viis. Bayerni vastust ei pidanud aga kaua ootama –3 minutit hiljem olid tablool viiginumbrid, värava lõi täna keskväljal mänginud Joshua Kimmich. Vahetult enne poolajavilet pääses Bayern Robert Lewandowski väravast omakorda ise 2:1 juhtima.

See, mis teisel poolajal toimus, oli täielik ühemehe sõu. Arsenalist mõne aasta eest kodumaale naasnud Serge Gnabry lõi Tottenhamile ühe poolajaga koguni neli väravat. Esmalt tegi sakslane skoori 53. ja 55. minutil, seejärel suutis küll Harry Kane penaltist ühe tagasi lüüa, kuid 83. minutil oli Gnabryl taas vastus olemas.

87. minutil suurendas Robert Lewandowski külaliste eduseisu veelgi ning kõigest minut hiljem pani päevakangelane Gnabry mängule lõpliku punkti. Sakslane tegi 88. minutil seisuks 7:2 ja Tottenham pidi koduväljakul vastu võtma piinliku kaotuse.

D-alagrupi kohtumises alistas koduväljakul mänginud Juventus Leverkuseni Bayeri 3:0.  Itaalia klubi asus juhtima 17. minutil, kui Gonzalo Higuain seisuks 1:0 tegi. Teisel poolajal suurendas torinolaste eduseisu Federico Bernardeschi, kes 62. minutil Juventuse väravate saldo duubeldas. Tabamuseta ei jäänud ka Portugali superstaar Cristiano Ronaldo, 88. minutil realiseeris portugallane Paulo Dybala supersöödu, kui palli soomlasest väravavahi Lukas Hradecky jalge vahelt väravasse saatis.