PM Walesis. Tänak videointervjuus: esimene stardikoht pole siin kunagi halb

Autoralli MM-sarja liider Ott Tänak kinnitas Walesi ralli eel, et esimesena startida pole sealsetel mudastel teedel üldsegi mitte halb.

Kui tavapäraselt on kruusarallidel eelis tagant startijatel, siis Wales on pigem muda- kui kruusaralli. «Walesis ei ole esimene stardikoht kunagi halb. Mida tagantpoolt tuled, seda halvem on. Walesis on konkurents tihe, tuleb algusest peale hästi sõita,» rääkis Tänak.

Teeolude kohta ütles Tänak: «Vihma on siin palju sadanud, aga teeolud on üldiselt okeid. Võib-olla mõned mudasemad kohad, aga üldisemalt on lihtsalt märg.» 

Kui eelmisel aastal samal ajal oli Tänak tagaajaja, siis praegu juhib ta MM-sarja Sebastien Ogier’ ees 17 punktiga. «Ma pole veel midagi võitnud ega kaotanud. Need kolm rallit tuleb ära sõita. Meil ei ole väga valikut, peame oma tööd tegema.»

Seda, kas Walesis ka vihma tuleb, Tänak ei osanud veel öelda. Aga suurt vahet sel polegi, sest: «Metsad on niikuinii mudased ja ära need selle ajaga ei kuiva.»

Ralli eel tunneb eestlane end hästi. « Ma usun, et oleme valmis. Test oli okei ja auto sõitis hästi. Eks näis, kui aja peale sõiduks läheb.»

Mis tulemusega jääks Tänak rahule Walesi ralli lõpuks? «Sellist asja ei ole spordis võimalik paika panna. Kui Ogier’d ja Neuville’i edestan, siis on hästi.»

Tagasi üles