Teooriaeksamil läbikukkunud Solbergi MM-debüüt rippus juuksekarva otsas

Oliver Solberg Rally Estonial

FOTO: Karli Saul

Maailmameistri Petter Solbergi poeg Oliver teeb Walesi rallil MM-debüüdi. Tema debüüt oleks peaaegu edasi lükkunud, sest noormees ei saanud esimese korraga juhilubade teooriaeksamist läbi.

Kuigi Oliver Solberg on sel hooajal Eestis ja Lätis kokku võitnud viis rallit, ei saanud ta varasemalt MM-rallidel osaleda, sest tal polnud autojuhilube.

23. septembril sai Oliver Solberg 18-aastaseks ning samal nädalal sooritas ka juhilubade saamiseks eksami. Kui sõitmisega tal probleeme polnud, siis teooriaeksami läbis ta teisel katsel.

«Enne eelmist nädalat arvasin, et tean nii mõndagi pingest. Tegelikult ei teadnud. See oli üks hullumeelne nädal,» rääkis noor ralliäss.

Eelmise nädala esmaspäeval tähistas ta sünnipäeva teooriaõpikuga. Ta oli terve päeva toas ning õppis. Teisipäeval läks ta juba eksamit sooritama. Paraku vastas noormees ühele küsimusele valesti. «Mulle öeldi, et ma kukkusin läbi. Kogu minu maailm kukkus hetkeks kokku. Ma ei uskunud seda,» rääkis Oliver Solberg.

Noor rallimees oli juba arvestanud, et ta saab Walesi rallil oma MM-debüüdi teha. Walesis sõitmine oli tema jaoks seda tähtsam, et isa Petter on samuti stardis.

Sama päeva õhtul naasis Oliver Solberg oma magamistuppa, et teooria endale veel paremini selgeks teha. See õnnestus, sest järgmisel päeval sai ta eksami sooritatud.

Tagasi üles