Eesti pimelauatennise mängija alustas MMi võidukalt

Vasakult Robert Lätt, Ališer Hožnijazov ja Raul Aume

FOTO: Erakogu

Täna alustati IBSA Showdowni (pimelauatennise) maailmameistrivõistlustel, mis toimuvad Itaalias Sardiinias Olbias. MMil osaleb üle 70 võistleja 17-st riigist.  Eestit on esindamas Ališer Hožnijazov ja Robert Lätt. 

Eesti võistlejad sõitsid Itaaliasse juba esmaspäeval, et kohaneda mänguruumidega - aru saada ruumi akustikast ning laudade eripäradest. Eestlased on oma treeningud teinud koos lätlaste ja leedukatega. Oluline on treeningute variatiivsus, aga kuna Eestis on võistlejatel treeningpartnereid vähe, siis teiste riikide sportlastega treenimine lisab värskust.

Eelmisel aastal Poolas toimunud IBSA Showdown Euroopa meistrivõistlustel saavutas Robert Lätt 15. koha ning Ališer Hožnijazov 10. koha. Praegusel võistlusel on Ališeri eesmärgiks jõuda kaheksa parima sekka. Robert loositi tugevasse alagruppi, kus võistleb koos hetke maailma teise sportlase Peter Zidari ning tugeva slovaki Dusan Miloga. Lätt võtab matš korraga, loodab näidata kindlakäelist mängu ning oma vigu vältida. 

Pimelauatennise näol on tegemist kiire mänguga, kus palli kiirus võib ulatuda kuni 160 km/h. Üldiselt nõuab see spordiala vähe varustust ning seda saab mängida klassiruumi suuruses ruumis. Vajaminev varustus on mängulaud, kaks kurikat, spetsiaalne pall, mille sisse on pandud metallist «mesilane», kinnas mängimise käe jaoks ning läbipaistmatu silmakate. Mängu eesmärk on lüüa pall kurikaga vastase väravasse. Võidab mängija, kes saab enne 11 punkti ning samal ajal on tal ka vähemalt kaks punkti rohkem kui vastasel.

Avamängu Robert Lätt võitis. Eestlane alistas bulgaarlase Ivan Yanevi 11:6, 11:6. 

Tagasi üles