Pärnu Sadamaga liitus kogenud lätlane

Ernests Kalve (paremal)

FOTO: Belousov Vitaly / ITAR-TASS

Eelmisel hooajal Eesti meistrivõistlused pronksmedaliga lõpetanud Pärnu Sadam teatas Facebooki vahendusel, et meeskonnaga liitub 32-aastane Läti korvpallur Ernests Kalve.

«Tõsi, Kalve tuleb meile katseajaga, oktoobrikuu jooksul otsustame, kas ta ka jääb,» rääkis klubi juht Johan Kärp sotsiaalmeedia vahendusel.

Kalve alustas karjääri Läti amatöörliigas Falco/Ķeizarmežs. Ta on kuulunud Läti U18 koondisesse, 2005. aastal oli ta Euroopa meistrivõistlustel suurim korvikütt. Pärast seda sai ta lepingu Itaalia klubi Benetton Trevisoga.

Aasta pärast liikus ta Saksamaale Giessen 46ers ridadesse ning järgmine samm tõi ta tagasi kodumaale ASK Riga meeskonda. Uuesti proovis ta kätt Türgis (Trabzonspor Basketball klubis) ning Szolnoki Olaj KK (ABA liiga).

2013. aastal liitus ta Itaalia meeskonnaga Vanoli Cremona, kuid sealne aeg jäi üürikeseks ning samal hooajal naasis ta Lätti, BK Valmiera ridadesse. 2015. aastal reisis ta Rootsi, Sundsvall Dragonsi särgi alla mängima.

Hooajal 2016-2017 kuulus ta Rumeenia meeskonda BC Mureș. Rumeeniasse jäi ta ka uueks aastaks, vahetades klubi Phoenix Galați vastu.

Tagasi üles