Belgia purustas kääbusriigi ning kindlustas koha EMil

Milano Interi superstaar Romelu Lukaku (paremal) skooris kahel korral.
Milano Interi superstaar Romelu Lukaku (paremal) skooris kahel korral. Foto: FRANCOIS LENOIR / REUTERS

Eile õhtul sai Belgia jalgpallikoondisest esimene meeskond, mis kindlustas pileti järgmise aasta EM-finaalturniirile. Belglased nüpeldasid San Marinot seisuga 9:0.

Brüsselis peetud matši esimese poolaja võitsid belglased 6:0, kui võitjate poolelt sai kahel korral jala valgeks Romelu Lukaku ning ühe tabamusega abistasid tiimi Nacer Chadli, Toby Alderweireld ja Youri Tielemans. 35. minutil kirjutati San Marino mängumehe Cristian Brolli nimele omavärav.

Teises vaatuses jätkas Belgia hävitustööd. 33 344 elanikuga kääbusriigi väravavõrku sahistasid Christian Benteke, Yari Verschaeren ja Timothy Castagne.

Igapäevaselt Itaalia kõrgliigas mängiva Lukaku jaoks oli tegemist olulise kohtumisega, sest temast sai läbi aegade esimene belglane, kes koondise eest üle 50 värava löönud.

Seitsme mänguga 21 punkti kogunud Belgia on I-alagrupi kindel liider, neile järgneb 18 silmaga Venemaa. Kolmandal positsioonil paikneb 10 punktiga Küpros.