Tugevates eurosarjades mängib üksteist varem Eestis leiba teeninud korvpallurit

Ville Arike
Ivan Almeida (nr 6) aasta tagasi Kalevi särgis.
Ivan Almeida (nr 6) aasta tagasi Kalevi särgis. Foto: vtb-league.com

Eile-üleeile startis korvpalli Meistrite liiga ja veelgi varem läksid lahti EuroCupi mängud. Nendel võistlustel saavad fännid kaasa elada lausa üheteistkümnele varem Eesti klubides leiba teeninud mängijale.

Vaatleme tähestiku järjekorras, kes kus mängib.

Ivan Almeida. Eelmisel hooajal BC Kalev/Cramos plahvatuslikult alustanud, kuid siis vigastada saanud ja ära kadunud Roheneemesaarte mängumees «ilmus välja» üheksa päeva tagasi, mil ta sõlmis lepingu Tšehhi esiklubi Nymburkiga. Meistrite liiga hakatuseks murti kodus 91:71 maha Bamberg, Almeidalt 20 minutiga soliidsed 9 punkti, 7 lauapalli ja 3 korvisöötu.

Frank Elegar (rohelises särgis) Malaga Unicaja eurosarjamängus Gdynia Arka vastu. Foto: ADAM WARZAWA / EPA

Frank Elegar. Aastatel 2012-2015 Kalev/Cramo korvialust tsementeerinud ameeriklasest keskmängija jõudis sel suvel otsaga Malaga Unicajasse. EuroCupil on Unicaja D-alagrupis alustanud täisedu, kolme võiduga, Elegar on panustanud keskmiselt 17 minutiga 6,3 punkti ja 6,7 lauapalli.

Rolands Freimanis.
Rolands Freimanis. Foto: Sander Ilvest

Rolands Freimanis. Kalev/Cramo mälestusväärsel hooajal 2014/15 koos Elegari, Scott Machado ja Rain Veidemaniga Kalevi liidrite sekka kuulunud lätlasest eesliinimees (mängis Kalevis ka 2015/16) siirdus tänavuseks hooajaks Poola, Wloclaweki Anwili ridadesse. Meistrite liigat alustas ta 31 minuti jooksul kogutud 17 punkti ja 7 lauapalliga 76:89 kaotatud mängus Saksamaa tiimiga Vechta Rasta.

Mindaugas Kupšas. Hooajal 2014/15 Kalev/Cramos tagasihoidlikku rolli täitnud leedulasest koljat sõlmis tänavu suvel lepingu Iisraeli kauase tippklubiga. Meistrite liiga avavoorus alistati Türgis sealne Bandirma meeskond 73:69, Kupšaselt 10 minutiga 2 punkti ja 3 lauapalli.

Chavaughn Lewis. Eelmisel hooajal Kalev/Cramos säranud ja Nižni Novgorodi üheks liidriks toodud ameeriklasest tagamees sai läinud nädalavahetusel VTB Ühisliiga võidumängus Peterburi Zenidi üle mänguaega ainult 8 minutit ega sõitnud üldse kaasa Meistrite liiga mängule Tenerifele (Nižni kaotas seal 67:81). Põhjusest pole meeskonna kodulehe üheski uudisnupus juttu olnud.

Uroš Lukovic. Kuus sügist tagasi Tartus proovimas käinud ja koduigatsuse tõttu lahkunud serblane teenib viimastel hooaegadel leiba kodumaale lähemal, Montenegro klubis Bari Mornar. Meistrite liiga mängule Riiga sõitnud kaheteistkümne mehe sekka ta ei mahtunud.

Brandis Raley-Ross.
Brandis Raley-Ross. Foto: Tairo Lutter

Brandis Raley-Ross. End eelkõige Virumaa publiku südameisse mänginud, aga ka Kalev/Cramost läbi käinud ameeriklasest tagamees mängis Bari Mornaris juba hooajal 2017/18 ning uuesti tänavu sügisest. Meistrite liiga 74:80 kaotusmängus Riia VEFiga kogus ta 15 minutiga 2 punkti ja 2 korvisöötu.

Roberts Stumbris. Kümnendi keskel Rakvere Tarva särki kandnud ja kanepi tarvitamisega vahele jäänud lätlasest äär esindab tänavusest hooajast oma kodumaa meisterklubi Riia VEFi. 80:74 võidumängus Bari Mornariga Stumbriselt 12 minutiga 2 punkti ja 3 lauapalli.

Bojan Subotic (palliga) heitlemas Bonni meeskonna ridades eurosarjas Zaragoza vastu.
Bojan Subotic (palliga) heitlemas Bonni meeskonna ridades eurosarjas Zaragoza vastu. Foto: Jörn Wolter / wolterfoto.de via www.imago-images.de / imago images/Wolter

Bojan Subotic. Kaks aastat tagasi Kalev/Cramot esindanud montenegrolasest ääremängija siirdus pärast Eestist lahkumist mullu suvel Bonni Telekomi ridadesse ja jätkab seal ka praegu. Meistrite liiga alustuseks saadi tubli 85:71 võit Zaragoza üle, Suboticilt 21 minutiga 11 punkti.

Devonte Upson. Hooajal 2017/18 Rapla Avis Utilitase meeskonna värve kaitsnud tsenter on seejärel suviti mänginud nii Hiinas kui ka Argentinas, mullu sügisel siirdus aga Poola Lublinisse ning tänavuseks hooajaks teenis lepingu EuroCupil mängivas Gdynia Arkas. Seal on tal keskmiselt 22 minutiga kirjas 9,7 punkti, 7,7 lauapalli ja 1,3 kulpi.

Tony Wroten. Läinud kevadel veidi enne Eesti meistrivõistluste lõppu BC Kalev/Cramost minema löödud ameeriklane on nüüd Wloclaweki Anwili liidreid. Meistrite liiga 76:89 kaotusmängus Vechta Rastaga viibis ta väljakul 32 minutit ning kogus 15 punkti, 4 lauapalli ja 5 korvisöötu.