Eestlased noppisid koduselt MK-etapilt koju viienda ja kuuenda koha

Iluvõimlejad MK-etapil.

FOTO: Silja Tõntson

Täna Tallinnas lõppenud rühmvõimlemise III MK-etapilt viisid esikoha koju Venemaa võimlejad, Eesti esindustest oli VK Rütmika Elite Team meistriklassis viies (35,100) ja VK Janika Grisete juunioride hulgas kuues (34,550).

MK-etapi võitis maailmameister Madonna (38,500) kahe Soome naiskonna Minetit (38,150) ja OVO Teami (38,050) ees.

«Viies koht oli täna maksimum,» sõnas Rütmika naiskonna treener Maarja Jaanovits. «Võrreldes eelvõistlusega oli kava ühtlasem, teravam ja emotsionaalsem, ent kahjuks tuli üks konkreetne viga sisse,» lisas ta. Koduses Tartus jätkab Rütmika nüüd ettevalmistust hooaja viimaseks MK-etapiks, enne Tallinna võistlust vigastada saanud võimleja jaoks on aga hooaeg lõppenud. «Jätkame praegu kuuekesi, töötame selle nimel, et praegust võistkonda terve ja hoogsana hoida,» lisas Jaanovits.

Juunioride seas tõusis kuldmedalile eelvõistluse järel teine olnud Victoria Strela (37,650), teine oli Victoria (37,250) ja kolmas Ovo Junior Team (37,200). Teine Eesti naiskond Piruett Junior Team oli seitsmes (31,850).

«Võrreldes kevadega on Grisete naiskond märgatavalt arenenud, elemendid on kindlamad,» kirjeldas oma tiimi treener Kristel Võsoberg. Omavanuste seas maailma esikuuikusse kuuluv naiskond võistles juuniorina kodupubliku ees viimast korda. «Nüüd teeme tööd aasta viimaseks MK-etapiks ja pärast seda keskendume juba uuele kavale, sest 2020. aastal võitleb Grisete juba meistriklassis,» sõnas samuti naiskonda juhendav Liisel Perlin.

Tallinna MK-etapp, mis anti Eestile korraldada tänu sellele, et Kreeka kevadel organiseerimisest  loobus, läks igati korda. «Meie meeskond on väga kogenud, jätsime oma tööga taas kustumatu mulje, näiteks USA delegatsiooni juht arvas lausa, et tegemist on ühe paremini korraldatud võistlusega üldse,» sõnas peakorraldaja Lea Kriibi.

Tagasi üles
Back