Porzingis ja Doncic viskasid kahe peale 61 punkti, kuid Dallas kaotas

Kristaps Porzingis palli korvi surumas
Kristaps Porzingis palli korvi surumas Foto: Tony Gutierrez/AP

Korvpalliliigas NBA teenis kahe võidu kõrvale oma hooaja esimese kaotuse Dallas Mavericks, kes koduväljakul 119:121 Portland Trail Blazersile alla jäi. Läinud kevadine finalist Golden State Warriors sai võõrsil koguni 28-punktilise kaotuse Oklahoma City Thunderilt.

Dallases peetud kohtumist alustas võimsalt kodumeeskond, kes esimesel veerandajal 40 silma viskas ja 15-punktilise eduseisu haaras. Ka poolajaks püsis tablool veel Dallase 71:59 eduseis. Pausilt tulles alustas paremini aga Portland, kes kolmanda veerandaja lõpuks vahe tasa suutis mängida. Neljandal veerandajal pääses Portland juba  kuue punktiga juhtima ning pingelises lõpuheitluses kallutati mäng kahe punktiga enda kasuks.

Võitjate parimana tõi CJ McCollum 35 punkti, Damian Lillard lisas 28 silma ning andis viis korvisöötu. Kaotajate poolelt oli heas hoos duo Euroopast. Kristaps Porzingis viskas 32 punkti ja hankis üheksa lauapalli. Sloveenlase Luka Doncici arvele jäi 29 punkti, 12 lauda, üheksa resultatiivset söötu.

Unistuste korvpalliliigas pole hooaeg hästi alanud viimasel viiel aastal kolm korda meistriks tulnud Golden State Warriorsile. Läinud ööl jäädi enda hooaja teises mängus võõrsil kindlalt 92:120 alla Oklahoma City Thunderile.

Mängu saatus otsustati ära juba avaveerandajal: möödunud hooaja finalist kaotas esimese neljandiku tulemusega 20:35. Poolajaks oli vahe juba paisunud 33-punktiliseks (!). Suurde kaotusseisu jäänud läinud kevadine finalist mängu tagasi ei tuldudki ning vastu tuli võtta 28-punktiline kaotus.