Vinge tähiseni jõudnud Messi hullas Camp Noul ja vedas Barcelona suure võiduni

Kris Ilves
Lionel Messi Camp Noul.
Lionel Messi Camp Noul. Foto: Alejandro Garcia/EPA

Barcelona alistas Hispaania jalgpalli kõrgliiga järjekordses mängudevoorus Valladolidi tulemusega 5:1. Barcelona eest säras kahe värava ja kahe resultatiivse sööduga Lionel Messi.

Barcelona asus kodusel Camp Noul ligi 60 000 pealtvaataja ees mängu juhtima juba teisel minutil, kui sihile jõudis Clement Lenglet. Külalised jõudsid küll 15. minutil Kiko väravast viigini, kuid Arturo Vidali ja Messi tabamused vastavalt 29. ja 34. minutil tähendasid, et võõrustajad läksid puhkepausile kaheväravalises eduseisus.

Seejuures jõudis Messi avapoolajal vinge tähiseni, kui skooris profikarjääri jooksul 50. korda otse karistuslöögist. Messi on nüüd karistuslöögist löönud 44 väravat Barcelona ja kuus Argentina rahvusmeeskonna särgis.

Teisel poolajal Messi ja Barcelona pidu jätkus. Messi suurendas võõrustajate eduseisu 75. minutil ning Luis Suarez vormistas lõppseisu 77. minutil. Suarez on Hispaania kõrgliigas sahistanud iga meeskonna võrku, kelle vastu on mänginud.

Kümne mänguga 22 punkti (seitse võitu, üks viik, kaks kaotust) kogunud Barcelona on Hispaania kõrgliiga liider. Tabelitipp: Barcelona 22 punkti (10 mängust), Granada 20 (10), Madridi Atletico 20 (11), Sociedad 19 (10), Sevilla 19 (10), Madridi Real 18 (9).