Kaunase Žalgiris pidas Türgi hiiuga maha korraliku madina ning võitis

Istanbuli Fenerbahce (kollases) ja Kaunase Žalgirise vastasseis eelmisel hooajal. Foto: Alfredas Pliadis / ZUMAPRESS.com

Korvpalli Euroliiga raames kohtusid täna omavahel leedukate Žalgiris ning türklaste Fenerbahce. Leedu au ja uhkus suutis näidata suurepärast võitlusvaimu ning noppis 79:76 võidu.

Matš osutus tõsiselt tasavägiseks, sest lausa kahel veerandajal leppisid kossuässad viigiga (1. 17:17 ja 3. 19:19). Teises vaatuses suutsid türklased võtta küll 23:16 võidu, kuid neljandal ning ühtlasi otsustaval veerandajal tegid Leedu gigandid puhta töö ja alistasid lõunast saabunud ametivennad 27:17.

Võitjate parimaks kerkis leedukas Marius Grigonis, kelle arvele kanti 19 punkti. Leedu rahvuskoondislasele järgnes 16 silmaga ameeriklane Zach Leday. Nigel Hayes ja Paulius Jankunas abistasid koduklubi võrdselt üheksa tabamusega.

Fenerbahce resultatiivseim pallur oli prantslane Nando de Colo. NBA taustaga mängija skooris terve kohtumise jooksul lausa 29 punkti. Kreeklane Kostas Sloukas ning Derrick Williams viskasid vastavalt 13 ja 12 silma.

Kui eelmises kohtumises Villeurbanne'i Asveli vastu pääses platsile ka Eesti poiss Kerr Kriisa, siis sel korral otsustas peatreener Šarunas Jasikevicius eestlase koosseisust välja jätta.