Kalev jäi suureskoorilises lahingus alla Saratovi Avtodorile

Eesti kossuhiid BC Kalev/Cramo sõitis külla Saratovi Avtodorile, kust naastakse valusa 90:100 kaotusega.

Tavapäraselt tuli Kalevi ja Avtodori vastasseisust suureskooriline lahing. Juba avapoolaeg näitas seda, sest Avtodor võitis selle 55:53. Kalevi rünnakuid hoidis elus Kristjan Kitsing, kelle arvele kogunes juba 16 punkti.

Teine poolaeg algas kalevlastele kohutavalt, sest kiiresti jäädi 60:74 kaotusseisu. Eesti meeskond toibus ning tasa ja targu jõuti viimasel veerandil punkti kaugusele, kuid juhtima enam ei pääsetud.

Viimasel veerandi lõpus oli Kalevil viimasel veerandil mitmel korral võimalus seis viigistada, kuid rünnakul ebaõnnestuti ja nii tuligi vastu võtta hooaja kolmas kaotus numbritega 90:100.

Võitjate edukaimana viskas Isaiah Hicks 28 punkti ning kogus lisaks 16 lauapalli. Eesti meeskonna parimana viskasid Kyle Vinales ja Kristjan Kitsing võrdselt 19 silma.

VTB Ühisliigas jätkab Eesti meistermeeskond BC Kalev/Cramo võõrsil mängudega. Vastaseks on sel korral eelmise hooaja viies meeskond Saratovi Avtodor.

Kalev alustas tänavust hooaega suurepäraselt, kui järjest suudeti alistada Euroliiga klubi Peterburi Zeniit, Kaasani UNICS ja Nižni Novgorod. Viimati mindi külla Permile, kellelt saadi 74:85 kaotus. VTB pingereas kuulub Tallinna klubile kuues positsioon.

Saratovi Avtodori jaoks pole aasta kõige paremini alganud, sest neljast kohtumisest on teenitud neli kaotust, millest viimane pärineb 4. novembrist. Toona oli Moskva CSKA neist parem kindlalt 103:79. Liigatabelis hoiavad nad 12. kohta.