Raul Must saavutas Norra turniiril kolmanda koha

Raul Must.
Raul Must. Foto: ARND WIEGMANN / REUTERS

Eesti sulgpallur Raul Must kaotas Norras peetud võistluse poolfinaalis Taiwani sulgpallurile Chi Ting Chenile tulemusega 21:15, 21:17 ning pidi leppima kolmanda kohaga.

Matši algust dikteeris Must, kes läks juhtima 4:2 ja 7:5. Chen kohanes eestlase mängustiiliga kiiresti ning 8:8 viigiseisult juhtis vägesid juba Aasia sportlane. Vahe ei paisunud väga suureks, alles eduseisult 15:13 õnnestus Chenil teha otsustav spurt ja võita veerand tundi kestnud avageim 21:15.

Teise geimi algus lubas ennustada, et võitja selgitamiseks tuleb appi võtta ka kolmas geim, sest Must läks kohe 4:0 ette ning hoidis mõnepunktilist edu seisuni 16:14. Siis ei eksinud 20-aastane Chen aga enam peaaegu üldse ja lõpetas mängu neljapunktilises eduseisus.

Pühapäevases finaalis on maailma edetabelis 234. kohal paikneva Cheni vastaseks kaasmaalane Yu Hsien Lin. Teise asetusega Lin oli teises poolfinaalis parem hollandlasest Joran Kweeekelist 21:9, 21:11.

Uuel nädalal mängivad nii Must kui ka Eesti naiste esireket Kristin Kuuba Dublinis peetaval turniiril.