Hispaania kõrgliiga: igipõlised rivaalid on liidrid, Messi skooris kübaratriki

Lionel Messi väravat tähistamas.
Lionel Messi väravat tähistamas. Foto: ALBERT GEA/REUTERS

Eile õhtul peeti Hispaanias kohaliku tšempionaadi raames järjekordne mängudevoor, kus võistlustules olid ka Real Madrid ning FC Barcelona. Mõlemad gigandid ei vääratanud ja võtsid kohustuslikud võidupunktid.

Kataloonia suurklubi FC Barcelona kohtus kodusel Camp Nou staadionil Celta Vigoga, kes alistati tulemusega 4:1. Võitjate poolelt skooris kolmel korral viiekordne maailma parim vutimees Lionel Messi ning ühe tabamusega säras Sergio Busquets. Celta Vigo avavärava eest hoolitses 42. minutil Lucas Olaza.

Real Madrid oli samuti sõiduvees, kui võõrsil murti Eibar seisuga 4:0. Hispaania pealinnast kohale tulnud ässad tegid puhta töö juba esimesel poolajal. Kunagine Prantsusmaa rahvuskoondise ründaja Karim Benzema sahistas vastaste puurivõrku kahel juhul ja Sergio Ramos ning Federico Valverde lisasid sama arvu väravaid.

Barcelonal ja Realil on La Ligas nüüd võrdselt 25 punkti, kuid parem väravatevahe annab eelise Kataloonia hiiule. Kolmandal kohal paikneb 23 silma kogunud Real Sociedad.