Bundesliga: superhoos Poola tank purustas suurklubide heitluses Dortmundi Borussia

Bayerni ja Dortmundi vastasseisu nimetatakse Saksamaal Der Klassikeriks.
Bayerni ja Dortmundi vastasseisu nimetatakse Saksamaal Der Klassikeriks. Foto: CHRISTOF STACHE/AFP

Saksamaal astusid eile õhtul omavahel vastamisi Müncheni Bayern ja Dortmundi Borussia. Pikema õlekõrre tõmbas sel korral Baierimaa hiid, kes purustas Dortmundi 4:0.

Allianz Arenal peetud mängu kangelaseks tõusis 31-aastane poolakas Robert Lewandowski. Mehe arvele kanti matši jooksul kaks tabamust, ühtlasi jätkab ta müstilist seeriat, mille jooksul on vutistaar löönud tänavusel hooajal igas Bundesliga või Meistrite liiga kohtumises vähemalt ühe värava. Kõikide sarjade peale on ründajal koos 18 kohtumist ja 23 tabamust.

Ülejäänud Bayerni tabamuste eest hoolitsesid 47. minutil Serge Gnabry ning 80. minutil Mats Hummels (omavärav).

Kolm punkti teeninud Bayern hoiab 21 silmaga Saksamaa kõrgliigas kolmandat kohta. Sama arv punkte on kirjas ka RB Leipzigil. Tabeliliider on ühe silma enam kogunud Münchengladbachi Borussia, kes kohtub täna Bremeni Werderiga.