Nadal tuli üliraskest seisu välja ja jäi finaalturniiril ellu

Rafael Nadal tänast võitu tähistamas

FOTO: Richard Callis via www.imago-images.de/imago images/Fotoarena

ATP sarja finaalturniiril Londonis tuli maailma esireket Rafael Nadal välja üliraskest seisut ja alistas venelase Daniil Medvedevi (ATP 4.) 6:7, 6:3, 7:6.

Esimeses setis ei kaotanud kumbki tennisist ühtegi servigeimi ning nii jõuti seisult 6:6 kiiresse lõppmängu. Seti viimane vaatus algas kohe vastastikuste servimurretega, kuid edasi oli Medvedev kindel. Noor venelane võitis kõik järgmised punktid oma servilt, kuid Nadal  andis ära kaks pallingut, mistõttu venelane kiire lõppmängu 7:3 võitis ja kohtumist juhtima asus.

Teist setti alustas Nadal kohe servimurdega. Oma pallingul tegutses hispaanlane äärmiselt kindlalt ning ei andnud Medvedevile ühtegi murdepalli. Ka üheksandas geimis õnnestus Nadalil vastase serv murda, mis talle 6:3 setivõidu tagas. 

Kolmandas vaatus kujunes äärmiselt dramaatiliseks. Nadal loovutas seti alguses mõlemad enda servigeimid ning jäi 0:4 ja 1:5 kaotusseisu. Seejärel suutis aga kahe murdega taha jäänud hispaanlane tuua mängu muutuse ja murda mõlemad venelase servigeimid ning seada tabloole seisu 5:5. Mängu edasises faasis suutsid mõlemad oma pallinguid hoida ning taas jõuti kiiresse lõppmängu. Kohtumise otsustavas järgus hoidsid mõlemad oma pallingut kuni üheksanda servini. Siis suutis Nadal kaks korda Medvedevi pallingu murda ning lõppmängu (7:5) ning kogu kohtumise võita.

Nadalil oli tänast võitu hädasti vaja, sest maailma esireket oli finaalturniiri alustanud kaotusega sakslasele Alexander Zverevile.  Tänase allajäämise korral oleks Nadal minetanud võimalused jõuda poolfinaali, nüüd püsivad hispaanlase lootused veel elus, kui ta suudab reedel alistada kreeklase Stefanos Tsitsipase.

Finaalturniiril mängitakse kahes neljases alagrupis ning poolfinaali pääsevad vaid alagruppide kaks paremat.

Mängu statistika (vasakul Nadal, paremal Medvedev):

Kuvatõmmis

FOTO: FlashScore.com

Tagasi üles