Eesti U19 koondis kaotas Rootsi eakaaslastele

Eesti U19 jalgpallikoondis
Eesti U19 jalgpallikoondis Foto: jalgpall.ee

Eesti U19 jalgpallikoondis kaotas EM-valikturniiri kohtumises 0:4 Rootsile.

Võõrsil peetud EM-valikmängu suutis Eesti koondis alustada soliitselt ning oma eakaaslastega mängiti esimene poolaeg küllaltki võrdselt. Rootslased pääsesid juhtima 32. minutil, kui Karl Jakob Heina tõrje järel sai palli Benjamin Nygren kes palli väravasse lükkas.

Rootsi oli siiski kohtumise jooksul domineerivamaks pooleks ning nende surve hakkas end lõpuks ära tasuma teisel poolajal, kui 67. minutil sai Nygren kirja oma teise värava. Vaid kaks minutit hiljem leidis pall tee taas Eesti väravasse, seekord Eesti kaitsja Ralf-Sander Suvinõmme puutest. Mängu lõppseisuks vormistas Rami Hajal 71. minutil 4:0.

Rootsil on kahest mängust kirjas neli punkti. Avavoorus 0:4 Ukrainale alla jäänud Eestil on seni punktarve avamata. Eesti jaoks lõpeb valikturniir teisipäeval, 19. novembril, kui kell 14.00 kohtutakse Sloveeniaga, kes tegi avavoorus viigi Rootsiga ning viigistas Ukrainaga..