Tipphetked: Juventus tuli lõpuminutitel kaotusseisust välja ja teenis raske võidu

Itaalia kõrgliiga 13. voorus alistas tabeliliider Juventus võõrsil 3:1 Atalanta meeskonna.

Väravateta lõppenud avapoolaja järel haaras eduseisu kodumeeskond, kui sakslane Robin Gosens 56. minutil skoori avas. Väljakuperemehed pidasid Juventuse survele vastu kuni 74. minutini, siis viigistas seisu argentiinlane Gonzalo Higuain. Kaheksa minutit hiljem oli taas täpne Higuain ning Juventus pääses 2:1 juhtima. Üleminutitel vormistas tabloole lõppseisu kaks väravat löönud Higuaini koondisekaaslane Paulo Dybala.

Juventus jätkab Itaalia kõrgliigat esikohal, olles kogunud 35 punkti. Milano Inter on 31 punktiga teine, kuid neil on üks mäng vähem peetud. Atalanta jätkab veel viiendal kohal. Ragnar Klavani koduklubi Cagliari hoiab endiselt kõrget neljandat positsiooni.

Viimastel aastatel Itaalia kõrgliigat valitsenud Juventus pole ka sel aastal vääratanud, sest 12 mängu järel ollakse liigatabeli liidrid. Samas kergelt hingata Juventusel võimalik pole, sest Milano Inter on vaid ühe punktiga neist maas.

Juventus pole sel hooajal Itaalia kõrgliigas kaotanud ühtegi kohtumist, kuid neli vooru tagasi viigistati Itaalia liigas 16. kohta hoidva meeskonna Leccega. Viimati võitis Juventus Itaalia kõrgliigas 1:0 AC Milani.

Atalanta on sel hooajal näidanud küllaltki kõikuvat vormi, kuid siiski ollakse kõrgliigas viiendal kohal 22 punktiga. Itaalia kõrgliigas viigistati viimati Sapdoriaga 0:0, Meistrite liigas saadi ka Manchester City vastu kätte 1:1 viik. Viimane võit pärineb Atalantal Oktoobri lõpust kui koduliigas alistati Udinese koguni 7:1.

Kohtumine algab kell 16.00, Postimehe otseülekanne kohtumisest algab kell 15.55.