Taani ja Šveits jõudsid EM-finaalturniirile, Itaalia lõi Palermos üheksa väravat

Kris Ilves
Taani jalgpallikoondis mängis võõrsil viiki Iirimaaga ja kindlustas koha 2020. aasta EM-finaalturniiril.
Taani jalgpallikoondis mängis võõrsil viiki Iirimaaga ja kindlustas koha 2020. aasta EM-finaalturniiril. Foto: ©INPHO/Tommy Dickson via www.imago-images.de/imago images/Inpho Photography

2020. aasta jalgpalli EM-finaalturniiril kindlustasid koha Taani ja Šveitsi koondised. Itaalia rahvusmeeskond võitis valikturniiril kõik mängud.

Taani mängis Dublinis toimunud D-alagrupi otsustavas mängus 1:1 viiki Iirimaaga. Esimesel poolajal koguni kaks sunnitud vahetust teinud Taani juhtvärav sündis 73. minutil, kui täpne oli Martin Braithwaite. Iirimaa jõudis küll 85. minutil Matt Doherty tabamusest viigini, kuid punkt ei aidanud võõrustajaid edasi. Taani ees pääses D-grupist finaalturniirile hoopis Šveits, kes sai võõrsil 6:1 jagu Gibraltarist.

F- ja J-alagrupis olid edasipääsejad juba selgunud, kuid siinkohal on märkimisväärne Itaalia koondise saavutus: sedapuhku Palermos mänginud itaallased alistasid Armeenia suisa 9:1 ja läbisid valikturniiri täisedu ehk kümne võiduga. Näib, et finaalturniirile jõudnud Soome pole pidustustest toibunud, sest Ateenas kaotati kreeklastele 1:2.

Valikturniiri kaudu on suurele spordipeole pääsenud 19 meeskonda. Teisipäeval kohtuvad Cardiffis E-alagrupi otsustavas mängus Wales ja Ungari, samal ajal on Trnavas vastamisi Slovakkia ja Aserbaidžaan. Seis alagrupis: Horvaatia 17 punkti, Ungari 12, Wales 11, Slovakkia 10, Aserbaidžaan 1.

Tulemused:

D-alagrupp:

• Gibraltar – Šveits 1:6 (74. Styche – 10., 84. Itten, 50. Vargas, 57. Fassnacht, 75. Benito, 86. Xhaka)
  • Iirimaa – Taani 1:1 (85. Doherty – 73. Braithwaite)

Tabeliseis: Šveits 17 punkti, Taani 16, Iirimaa 13, Gruusia 8, Gibraltar 0.

F-alagrupp:

• Hispaania – Rumeenia 5:0 (8. Ruiz, 33., 43. Moreno, 45+1. ov Rus, 90+2. Oyarazabal)
  • Rootsi – Fääri saared 3:0 (29. Andersson, 72. Svanberg, 80. Guidetti)
  • Malta – Norra 1:2 (40. Fenech – 7. King, 62. Sorloth)

Tabeliseis: Hispaania 26 punkti, Rootsi 21, Norra 17, Rumeenia 14, Fääri saared 3, Malta 3.

J-alagrupp:

• Itaalia – Armeenia 9:1 (8., 33. Immobile, 9., 64. Zaniolo, 29. Barella, 72. Romagnoli, 75. pen Jorginho, 78. Orsolini, 81. Chiesa – 79. Babayan)
  • Kreeka – Soome 2:1 (47. Mantalos, 70. Galanopoulos – 27. Pukki)
  • Liechtenstein – Bosnia ja Hertsegoviina 0:3 (57. Civic, 64., 72. Hodžic)

Tabeliseis: Itaalia 30 punkti, Soome 18, Kreeka 14, Bosnia ja Hertsegoviina 13, Armeenia 10, Liechtenstein 2.