Glasgow’s veerandfinaali jõudnud Kuuba püsib olümpiakursil

Kristin Kuuba. FOTO: Oleg Hartšenko/Eesti Sulgpalliliit

Meelekindlust ja head võitlejanärvi näidanud Kristin Kuuba lisas reede õhtul oma olümpiareitingusse veel 700 punkti, kui alistas Glasgow’s peetaval Scottish Openil kaheksandikfinaalis kolmes geimis sakslanna Fabienne Deprezi.

Päeva 2:0 võiduga Portugali esireketi Sofia Goncalvese üle alustanud Kuuba oli avageimis alguses rohkem tagaajaja, kuid teenis siis neli punkti järjest ja juhtis 8:6. Viigiseisult 10:10 pääses eestlanna punkti-paariga ette ning seisult 14:13 langesid kuus punkti jutti tema kasuks ning ta võitis avageimi 14 minutiga 21:15.

Teise geimi algus oli tartlannale aga kui ootamatult saabunud õudusunenägu – vähem kui viie minutiga läks Deprez ette 10:2. Ehkki seejärel mäng taas tasakaalustus, sakslanna oma suurt edu enam käest ei andnud. Helgeimal hetkel jõudis Kuuba veel kolme punkti kaugusele (16:19), kuid geimi päästa ei õnnestunud. Deprez võitis 21:16 ning viigistas seisu.

Kolmandas geimis tõestas Kuuba, et on suutnud teise geimi algusest õppust võtta. Maailma edetabelis 70. kohal paiknev sakslanna pääses küll seei kord 2:0 ette, kuid peagi juhtis juba Kuuba 8:4 ja 12:5. Ent Deprez ei tunnistanud end veel võidetuks. Ta tegi 6:0 spurdi, minnes korraks isegi 14:13 juhtima. Nüüd aga oli Kuuba kord oma võimsust näidata. Eesti esireketi eduseisul 19:14 suutis vastane veel paar punkti tagasi mängida, kuid 50 minutit kestnud kohtumise lõpetas Kuuba võidetud punkt seisuks 21:17.

Laupäeval peetavas veerandfinaalis ootab Kuubat järjekordne kohtumine Aasia sulgpallikultuuriga, kui tema vastaseks on 22-aastane Taivani sulgpallur Shuo Yun Sung. Maailma edetabelis Kuubast veidi tagapool, 66. kohal, paiknev Sung jättis teises ringis pealtvaatajaks Glasgow’ turniiri teise asetuse Brittney Tami (Kanada), võites 21:19, 21:17. Vaid 165 cm pikkune Sun ja temast 11 sentimeetrit pikem Kuuba varem turniiridel vastamisi pole trehvanud.

Tagasi üles
Back