Kristin Kuuba saavutas Šotimaa võistlusel tubli tulemuse

Kristin Kuuba.
Kristin Kuuba. Foto: Eesti sulgpalliliit

Glasgows peetud sulgpalli Euroopa karikaetapil, mille auhinnafond oli 25 000 dollarit (22 682 eurot), sai Eesti mängija Kristin Kuuba viienda koha.

22-aastane Kuuba jõudis veerandfinaali pärast seda, kui oli esimeses ringis alistanud Sonia Goncalvese seisuga 21:17, 21:16 ning kuueteistkümne parima seas Saksamaa atleedi Fabienne Deprezi (21:15, 16:21, 21:17).

Veerandfinaalis oli Kuuba vastaseks Taipei mängija Sung Shuo Yun, kes oli eelnevalt parem kanadalannast Brittney Tamist. Maarjamaa sulgpallur alustas mtši hästi ja võitis esimese geimi kindlalt, teises vaatuses tegi seevastu parema alguse Sung. Kuuba suutis geimi lõpus küll järgi tulla, kuid geimivõit läks siiski vastasele. Otsustav kolmas geim oli samuti võitluslik, kuid juhtpositsiooni hoidis Sung, kes võitis tund ja üheksa minutit kestnud maratonmängu 14:21, 21:18, 21:17.

Kristin Kuuba, kes jõudis teist nädalat järjest tugeva tasemega turniiril kaheksa parima sekka, saab Šotimaalt kaasa olulise punktilisa maailma edetabelisse, mis aitab kindlustada kohta Tokyo olümpiamängudele.

Aasta aega kestaval OM-kvalifikatsiooniperioodil lähevad maailma edetabelis arvesse kümme parimat turniiri. Kuuba on järgmise aasta aprillis lõppeval OM kvalifikatsiooniperioodil suutnud võtta OM pääsu kindlustamiseks vajalikud punktid juba seitsmelt turniirilt.