Video ⟩ Võimalik vaid Venemaal: hale kihlveopettus korvpallimängus? (1)

Toimetas Ville Arike
Korvpallikorv.
Korvpallikorv. Foto: Anton Novoderezhkin/TASS/Scanpix

Venemaa korvpallimeistrivõistluste tugevuselt kolmandas sarjas (Superliiga 2) peeti aasta pseudomäng, kus Tuula Arsenal alistas Stavropoli Dinamo 82:65. Videole jäädvustatud lõpuminutid on lihtsalt tragikoomilised.

Toimunu tagajärjel viskas Venemaa korvpalliliit Arsenali meistrivõistlustelt välja, meeskonna peatreener Viktor Uskov diskvalifitseeriti 2021. aasta lõpuni, omad karistused määrati ka dinamolastele.

Portaali sports.ru hinnangul on selgelt mängus panustamine, sest meeskonnad põhimõtteliselt lõpetasid mängimise. Kihlveopettused kujutavad endast Venemaa madalamates liigades väga suurt probleemi. Korvpallis omandasid need nõnda hullu iseloomu, et riigi alaliit pöördus mõne aasta eest spordiministeeriumi poole palvega keelata lastevõistlustele panuste võimaldamine. See juhtus pärast seda, kui kohtunikud tegid panuseid tüdrukute meistrivõistluste mängule, mida nad vilistama läksid...

Lastevõistlustele panustamise seadusandja eelmisel aastal keelaski, kuid VTB Ühisliigast veidi madalama taseme peale hammas ei hakanud. Ning Arsenal ja Dinamo said mõni päev tagasi hakkama tõelise šedöövriga. Vaata videot SIIT!

Sports.ru teatel viskas Arsenal viimase korvi 6.57 enne lõppu seisuks 82:56. Dinamo viskas veel mõne korvi, kuid kolmel viimasel minutil ei vaadanud kumbki tiim vastaste korvi poolegi!

Seejuures polnud näitlejameisterlikkus eriti kõrgel tasemel, soov punkte rohkem mitte saada oli läbinähtav. Kahe peale eksiti viimasel viiel minutil kõigil 9 vabaviskel (juba visketrajektoori järgi oli näha, et ei tahetudki sisse visata) ja tehti 13 pallikaotust, sealhulgas viiel korral ei mindud 24 sekundi jooksul viskele (ei püütudki minna), kahel korral jäi pall audist viie sekundi jooksul välja söötmata, üksi palliga korvi alla jõudes ei visatud peale jne. Rünnakuid imiteeriti, kaitsjad seisid sirgetel jalgadel.

Tõeline klounaad, tõdes sports.ru kokkuvõtteks.