Galerii ⟩ Eesti aasta meesjalgpalluriks valiti Ragnar Klavan
Aasta naisjalgpallur Inna Zlidnis

Eesti aasta parimaks meesjalgpalluriks valiti kuuendat aastat järjest Ragnar Klavan, parimaks naisjalgpalluriks Inna Zlidnis.

34-aastane Klavan mängib igapäevaselt Itaalia kõrgliigas Cagliari Calcio ridades. Tema jaoks on tegu seitsmenda parima jalgpalluri tiitliga viimase kaheksa aasta jooksul (2012, 2014-2019). Tänavusel hääletusel edestas ta Konstantin Vassiljevit ja Karol Metsa.

Parim meesjalgpallur selgitati välja Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi (EJAK) ja Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ringküsitluses. Nii EJAKi kui ka EJLi poolt osales küsitluses 33 inimest ehk kokku 66 hääletajat, kes nimetasid oma esikolmiku: esikoht teenis 3, teine koht 2 ja kolmas koht 1 punkti.

Aasta parimaks naisjalgpalluriks nimetati Eesti koondise ja Ungari kõrgliigaklubi Ferencváros kaitsja Inna Zlidnis.

Zlidnis tuli sel aastal koduklubiga Ungari meistriks ja karikavõitjaks. Eesti naiste koondist esindas kaitsja sel aastal 11 korral ja jõudis kevadel 75. mänguni

Zlidnis edestas veel esikolmikusse jõudnud Katrin Lood ja Kristina Bannikovat. Parim valiti tavapäraselt ringküsitluses, kus osalesid ajakirjanikud, jalgpallijuhid ja treenerid, kokku 11 hääletajat.

Hääletusel teenisid punkte ka Siret Räämet (Tallinna FC Flora), Pille Raadik (Åland United, Soome), Lisette Tammik (Napoli CF, Itaalia) ja Kethy Õunpuu (Tallinna FC Flora).

Tagasi üles
Back