Euroliiga: Žalgiris ei suutnud järjekordset kaotust vältida, Maccabi jätkab head minekut

Kaunase Žalgirise mehed (rohelises).
Kaunase Žalgirise mehed (rohelises). Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/CHINE NOUVELLE/SIPA

Korvpalli Euroliigas sai hooaja üheteistkümnenda kaotuse leedukate au ja uhkus Kaunase Žalgiris, kui koduseinte vahel tunnistati Anadolu Efese 74:68 paremust.

Leedus peetud mäng kulges suuremas osas Euroliiga liidri taktikepi all. Žalgirise mehed suutsid küll teisel veerandajal näidata klassi, alistades Türgist tulnud külalised 26:16, kuid sellest kokkuvõttes ei piisanud.

Anadolu Efes haaras viimase veerandi alguses kuuepunktilise eduseisu ning hoidis seda lõpuni välja. Istanbuli meeskonna mängijatest kerkisid parimateks korviküttides Vasilije Micić ja Tibor Pleiss, kes tõid võrdselt 18 punkti. Kerr Kriisa endise koduklubi resultatiivseim mees oli 16 silmaga Jock Landale.

Neljanda järjestikuse võidu saanud Maccabi ohvriks langes järjekordne Venemaa tiim, kui seekord murti Peterburi Zeniit numbritega 82:71. Triumf ei tulnud siiski kergelt, sest poolajal säras spordiareeni tulikirjal napp 31:30 eduseis. Alles kolmandal perioodil tehti vastaste ees otsustav vahespurt.

Maccabi poolt skoorisid tänaste parimatena Tyler Dorsey 17 ja Othello Hunter 15 punkti. Venemaa hiiu poolt oli silmapaistvaim pallu Will Thomas, kelle arvele kanti 15 silma.