Ametlik: Liverpool soetas endale Jaapani tulevikulootuse

Takumi Minamino

FOTO: JOE KLAMAR/AFP

Liverpooli esimeseks talviseks ostuks üleminekuturul on Leipzigis mänginud noor jaapanlane Takumi Minamino.

24-aastane jaapanlane läbis kolmapäeval Liverpooli klubi juures meditsiinilse kontrolli ning alates esimesest jaanuarist kuulub ta ametlikult Inglismaa kõrgliiga tippmeeskonna koosseisu.

«See on olnud alati minu unistuseks mängida nii suures klubis nagu seda on Liverpool. Mul on olnud alati eesmärk jõuda välja Inglismaa kõrgliigasse,» rääkis Minamino BBC Spordile.

«Inglismaa kõrgliiga on maailma üks tugevamaid. Ma lootsin, et kui mu areng jätkub stabiilselt, on mul kunagi võimalus olemas. Ma ei oleks uskunud, et see võimalus tuleb nii ruttu ja veel sellises meeskonnas. Ootan seda väga,» lausus Minamino.

Ka meeskonna peatreener Jürgen Klopp on üleminekuga rahul: «Takumi on väga kiire ja tark mängija. Ta suudab liinide vahel ruumi leida. Ta on julge ja kõva võitleja, täielik meeskonnamängija.»

24-aastane jaapanlane on sel hooajal olnud suurepärases vormis, 22 kohtumisega on ta suutnud lüüa üheksa väravat ning lisaks andnud koguni 11 väravasöötu. Minamino lõi Meistrite liigas värava ka Liverpooli enda vastu, kui kohtumine Anfieldil napilt 3:4 kaotati.

Tagasi üles