Video ⟩ Toronto hull tagasitulek. Seekord jäähokis

Toimetas Indrek Raudkivi
Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes
Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes Foto: John E. Sokolowski/USA Today Sports

Jäähokiliigas NHL tegi Kanada hokiklubi Toronto Maple Leafs pöidlahoidjatele toreda jõulukingituse, kui väravaterohkes mängus alistati Carolina Hurricanes 3:5 ja 4:6 kaotuseisust 8:6.

Toronto mängija Mitchell Marner kogus viis resultatiivsuspunkti, kusjuures neist kolm (kaks väravat ja üks väravani viinud sööt) kolmanda perioodi keskel vaid 59 sekundi jooksul.

«Meil oli adrenaliin üleval, süda tagus sees, olime tulised,» rääkis matši kangelane. «Nii oleks võinud igavesti mängida. Tundsin end kui uiskudel väike poiss. Teadsime, et saame sellega hakkama. Võidu tõi suurepärane meeskonnatöö,» võttis 22-aastane Marner kohtumise kokku.

Vahtralehtedele oli see viies järjestikune võit. Maple Leafsi taanlasest puurivaht Frederik Andersen tegi 35 tõrjet.

Carolina Hurricanesi peatreener Rod Brind'Amour ütles, et tema silmad pole midagi sellist ammu näinud. «Täiesti hull mäng. Olime mänguks valmis. Kuid paar kutti jäid magama. Ei hakka nimesid nimetama. Parema meelega oleksin 8:0 tappa saanud, sest sedaviisi kaotada oli valus,» sõnas Brind'Amour.

Hurricanes vahetas juba pärast esimest kolmandikku välja väravavahi James Reimeri, kes seitsmest pealeviskest lasi sisse kolm. Teda asendanud tšehh Petr Mrazek suutis tõrjuda 27 pealeviset.

Toronto läks mängu 3:0 juhtima, kuid leidis end teise kolmandiku lõpuks 3:5 kaotuseisust. Hurricanes juhtis veel 14 minutit enne kohtumise lõppu 6:4, kuid siis algas Marneri vedamisel Toronto tagasitulek.

Maple Leafsil on 38 kohtumisega kogutud 44 punkti, Hurricanesil on 37 matšiga koos 46 silma.

Pühapäeval tegi viimase kümne aasta vägevaima comebacki NBAs mängiv Toronto Raptors, kes tuli neljandal veerandajal välja 30-punktilisest kaotusseisust ning alistas Dallase Mavericksi.