Video ⟩ Doncic tagasi ja kohe üleplatsimees

Toimetas Indrek Raudkivi
Dallase Mavericksi staar Luka Doncic (nr 77) oli San Antonio Spursi vastu oma meeskonna parim. Foto: Kevin Jairaj/USA Today Sports/Scanpix

Korvpalliliigas NBA tuli eilses Dallase Mavericksi ja San Antonio Spursi vahelises kohtumises taas väljakule sloveen Luka Doncic. Pärast neljamängulist vigastuspausi naasnud Doncic panustas Mavericksi 102:98 võitu 24 punkti.

Sloveenia täht noppis veel 10 lauapalli ja andis 8 resultatiivset söötu. Enne eilset mängu käis Doncic viimati väljakul 14. Detsembril Miami Heati vastu, kus vigastas parema jala hüppeliigest.

Lätlane Kristaps Porzingis tõi Dallasele 13 punkti, seejuures tabas ta teise veerandajal kolmese koos lõpuvilega.

San Antonio oli taga 85:102 ning viskas mängu viimased 13 punkti. Spursi parim oli DeMar DeRozan 21 silmaga.

Tasavägiselt kulgenud esimese poolaja lõpus tegi Dallas edu sisse seisul 47:47. Kolmnadal kolmandikul juhtis Mavericks juba 13 punktiga, kuid vajus perioodi lõpus ära ning Spurs sopsas 8 punkti järjest seisuks 74:79. Matšivõidu võttis ikkagi koduseinte toel mänginud Dallas 102:98.