Inglismaa kõrgliiga ⟩ Vähemuses Manchester City mängis Wolvesi vastu kaheväravalise edu maha

Raheem Sterlingu kaks väravat ei suutnud meeskonda kaotusest päästa.
Raheem Sterlingu kaks väravat ei suutnud meeskonda kaotusest päästa. Foto: Rui Vieira/AP

Inglismaa kõrgliiga 19. vooru kohtumises alistas Wolverhampton 3:2 Manchester City.

Kohtumine algas Manchester City jaoks katastroofiga, sest juba kohtumise 12. minutil sai meeskonna väravavaht Ederson punase kaardi, sest tegi väljaspool karistusala vea Diogo Jotale. City pidi jätkama kümnekesi.

Mängu 22. minutil teenis aga Riyad Mahrez VARi abil küllaltki pehmest olukorrast Cityle penalti. Raheem Sterlingu penalti tõrjus Rui Patricio, kuid VAR tuvastas, et Patricio liikus väravajoonelt liiga vara ja nii läks penalti kordamisele. Patricio suutis ka teisel katsel Sterlingu penalti tõrjuda, kuid tagasi põrkunud palli lõi Sterling ikkagi ise väravasse ning viis meeskonna 1:0 juhtima.

Kohtumise teisel poolajal viis Sterling Kevin de Bruyne söödust City kohtumist 2:0 juhtima. Ometigi polnud ülekaalus mänginud Wolves loobunud – Adama Traore vähendas 54. minutil kaotusseisu kaunist kauglöögist 1:2 peale. Kohtumise 82. minutil sai Wolves oma tahtmise ning Traose söödust viigistas seisu Raul Jimenez.

Sellega kohtumine aga ei lõppenud, sest hoo üles saanud Wolves suutis vähemuses City kohtumise 89. minutil lõplikult murda. Matt Doherty suutis karistusala joonelt saata teele täpse löögi ning Wolvesile tuua 3:2 võidu.

Inglismaa kõrgliigas on nüüd City endiselt kolmandal kohal 38 punktiga, Wolves tõusis aga 30 punktiga viiendale kohale. Liiga liider on Liverpool 52 punktiga.