Video ⟩ Markkanen kaotas duelli Antetokounmpole, Bulls heitleb play-off’i koha nimel

Kris Ilves
Lauri Markkanen (punases) ja Giannis Antetokounmpo.
Lauri Markkanen (punases) ja Giannis Antetokounmpo. Foto: Kamil Krzaczynski/USA Today Sports

Lauri Markkaneni koduklubi Chicago Bulls heitleb korvpalliliigas NBA play-off’i koha nimel. Kahel viimasel hooajal pole Bulls idakonverentsis kaheksa parema hulka pääsenud.

Möödunud ööl kaotas Bulls kodusaalis enam kui 20 000 pealtvaataja ees idakonverentsis liidrikohal asuvale Milwaukee Bucksile 120:123. Bucks ladus võidule aluse korraliku kolmanda veerandajaga, olles parem 40:25.

Kolmandat hooaega Chicagos mängiv Markkanen kuulus harjumuspäraselt Bullsi paremate sekka. 22-aastase soomlase arvele kogunes 27 minutiga 18 punkti ja kuus lauapalli. Markkaneni meeskonnakaaslased Zach LaVine ja Coby White olid soomlasest resultatiivsemad, saades kirja vastavalt 19 ja 18 punkti.

Bucksi liider Giannis Antetokounmpo kogus enda kohta üpris tagasihoidlikud numbrid: 23 punkti, kümme lauapalli ja kuus resultatiivset söötu. Tõsi, Antetokounmpo jättis kaks eelmist kohtumist pisivigastuse tõttu vahele ja mängis Bullsi vastu ainult 27 minutit. Bucksi parim skooritegija oli sedapuhku 25 silma kogunud Khris Middleton.

Bulls on 34 mänguga saanud 13 võitu ja 21 kaotust ning paikneb idakonverentsis üheksandal kohal. Kaheksas ehk viimane play-off’i viiv koht jääb praeguse seisuga ühe võidu kaugusele. Bucks on idakonverentsi liider 30 võidu ja viie kaotusega.

Tulemused:

• Orlando Magic – Atlanta Hawks 93:101
  • Washington Wizards – Miami Heat 123:105
  • Chicago Bulls – Milwaukee Bucks 102:123
  • Minnesota Timberwolves – Brooklyn Nets 122:115 (lisaajal)
  • Utah Jazz – Detroit Pistons 104:81
  • Portland Trail Blazers – Phoenix Suns 116:122

Idakonverents (võidud-kaotused): Milwaukee Bucks (30-5), Boston Celtics (22-8), Miami Heat (24-9), Toronto Raptors (22-11), Philadelphia 76ers (23-12), Indiana Pacers (21-12), Brooklyn Nets (16-16), Orlando Magic (14-19).

Läänekonverents (võidud-kaotused): Los Angeles Lakers (26-7), Denver Nuggets (23-9), Los Angeles Clippers (23-11), Houston Rockets (22-11), Dallas Mavericks (21-11), Utah Jazz (21-12), Oklahoma City Thunder (17-15), San Antonio Spurs (13-18).