Helmut Marko: Verstappen on kiire, aga Hamilton on parem

Helmut Marko (paremal) ja Max Verstappen.

FOTO: XPB/XPB Images/PA Images

Red Bulli vormel 1 meeskonna juhtfiguur Helmut Marko hinnangul on kuuekordne maailmameister Lewis Hamilton praegu kuninglikus sarjas omaette klassist.

Red Bulli esisõitjal Max Verstappenil on selja taga karjääri parim hooaeg. Ta saavutas üheksa poodiumikohta, sealhulgas kolm etapivõitu (Austrias, Saksamaal, Brasiilias), ja tuli üldarvestuses Mercedese sõitjate järel kolmandale kohale. Marko arvab, et Verstappen pole Hamiltoniga samal tasemel.

«Max on võib-olla kõige kiirem, aga kui vaatame kogu paketti, siis Hamilton on endiselt parem,» lausus Marko väljaandele The Express. «Ta on uskumatult kiire ja tal on palju kogemusi. Oleme seda näinud ikka ja jälle. Ta pole tipus esimesel, teisel või kolmandal vabatreeningul, aga kvalifikatsioonis sõidab ta oma parima ringi.»

Red Bulli pealik Christian Horner on Verstappeniga rahul. «Arvan, et Max on selle aastaga kasvanud paremaks sõitjaks. Ta on meie meeskonnas selge liider. Ta on selle rolli haaranud suure vastutustundega. Minu arvates on Max täiuslik sõitja. See, mida ta on aasta jooksul näidnud, on täiesti teisel tasemel.»

22-aastase Verstappeni leping Red Bulliga lõppeb pärast järgmist hooaega. Horner loodab, et hollandlane jätkab samas meeskonnas. «Ta on siin väga õnnelik. Meile meeldib, et ta on meie meeskonnas. Ta sobib siia väga hästi. Meie ülesanne on talle järgmisel hooajal anda konkurentsivõimeline auto,» rääkis Horner.

Tagasi üles