VTB Ühisliiga kogemusega mängija liitub Rapla korvpallimeeskonnaga

Viktors Iljins.

FOTO: Paf Eesti-Läti korvpalliliiga

Rapla korvpallimeeskond andis pressiteate vahendusel teada, et on sõlminud lepingu lätlasest keskmängija Viktors Iljinsiga.

Iljins võib kõigile tähelepanelikumatele korvpallisõpradele olla tuttav nimi, kuna tuleb Raplasse otse Riia VEFi rivistusest. 212 sentimeetri pikkune ja 28-aastane Iljins on aastaid pallinud Valmiera eest, alustades korvpallurikarjääri hooajal 2011-2012 just seal. VEFi särgi tõmbas ta üheks hooajaks selga ka 2013-2014, mängides siis meeskonna eest ka Eurocupil, Euroliiga kvalifikatsioonis ja VTB Ühisliigas, kuid pöördus kodumeeskonda tagasi.

Veel on mees Lätis esindanud Jurmala/Fenikssi (2016-2017) ja Ogre (2018-2019) ridu, olles viimases olulises rollis ka võitluses Eesti-Läti liiga pronksmedalile, kuid Ogre kaotas kolmanda koha mängu Kalev/Cramole. Möödunud hooajal mängis Iljins ka Hispaania tugevuselt kolmandas liigas Queseria La Antigua CBTormes meeskonnas.

Käesoleval hooajal on mees VEFi eest Eesti-Läti liigas väljakul käinud 16 kohtumises, tuues keskmiselt 8,6 mänguminutiga 3,2 punkti ja noppides 2,2 lauapalli.

«Kindlasti ei ole iga päev võimalust enda meeskonda tuua Eesti-Läti liiga mõistes niiöelda kohalikku meest, kes tuleb liiga tippsatsist, nii et rõõm on suur. Viktors on varasematel hooaegadel näidanud erinevate meeskondade eest ka väga korralikku statistikat ning me saame olla kindlad, et tegemist on heal tasemel mängumehega. On väga hea meel, et ta saab tulla ja oma kogemused Rapla vormis maksma panna,» sõnas uue meeskonnaliikme kohta Rapla peatreener Toomas Annuk.

Iljins jõuab Raplasse käesoleval nädalal ning on kõigi eelduste kohaselt meeskonna rivistuses Rapla Avis Utilitase aasta esimesel mängul, kui 8. jaanuaril minnakse võõral väljakul vastamisi Liepajaga.

Tagasi üles
Back