Kaunase Žalgiris jätkas sealt, kust eelmise aasta lõpus pooleli jäi

Toimetas Ville Arike
Lukas Lekavicius viskas Žalgirise kasuks 23 punkti.
Lukas Lekavicius viskas Žalgirise kasuks 23 punkti. Foto: Claudio Grassi/Lapresse/ZUMAPRESS.com

Kaunase Žalgirise korvpallimeeskond oli Euroliigas vahepeal kaotanud üheksa mängu järjest, kuid vana aasta lõpetuseks suruti Münchenis 25 punktiga maha sealne Bayern. Täna jätkati sealt, kust eelmise aastanumbri sees teekond pooleli jäi, kodus alistati Tel Avivi Maccabi 73:68.

Leedu esiklubi oli kaks kolmandikku mänguajast raskustes, veel 28. minutil oldi taga 42:53. Siis aga visati 19 punkti järjest (61:53) ning kuigi külalised vähendasid mitmel korral vahe minimaalseks, säilis edu lõpuni. Otsustavad korvid sündisid viimasel mänguminutil. 40 sekundit enne lõppu tabas Lukas Lekavicius vabavisked seisuks 70:65, veidi hiljem lisas pärast vastaste möödaviset ühe punkti Edgaras Ulanovas (71:65).

Võitjate parimaks kerkis 23 punkti toonud Lekavicius. Ulanovas, Arturas Milaknis ja Zach Leday lisasid 10 silma. Vigastuste tõttu hõreda koosseisuga Maccabi paremad olid Jake Cohen 20 ja Tyler Dorsey 18 silmaga.

Liimist lahti on Müncheni Bayern, kes sai taas suure kaotuse, jäädes seekord Belgradis 63:93 alla sealsele Crvena Zvezdale (Monroe 20 - Punter, Brown 15).

Žalgiris sai tosina kaotuse kõrvale viienda võidu. Maccabi saldo on 11-6, Crvena Zvezdal 8-9, Bayernil 6-11. Praegu käib veel kaks mängu.