NBA ⟩ Lebron Jamesi kolmikduubel viis Lakersi võiduni

LeBron James palliga.
LeBron James palliga. Foto: Mark J. Terrill/AP

Unistuste korvpalliliigas NBA peeti läinud ööl ära viis kohtumist. Hooaja 29. võidu teenis läänekonverentsi liider Los Angeles Lakers, kes alistas koduväljakul 106:99 Detroit Pistonsi.

Kohtumist alustas paremini Lakers, kes avaveerandaja keskpaigaks 10-punktilise eduseisu sisse mängis. Veerandaja lõpp kuulus aga külalistele ning esimese 12 minuti lõpuks kahanes Pistonsi kaotusseis vaid ühepunktiliseks.

Teine neljandik algas sama stsenaariumi järgi, kuid lõppes teisiti. Lakers haaras kiirelt kümnekonna punktilise edu, kuid seekord Pistonsit järele ei lastud. Poolajapausile mindi läänekonverentsi liidri kaheksapunktilises eduseisus.

Väljakule naastes sattusid hoogu aga külalised. Kolmanda veerandajaga visati väljakuperemeeste korvi 32 punkti, mis Pistonsi enne viimast veerandaega üllatuslikult viie punktiga juhtima viis.

Viimasel neljandikul püsis mäng tasa pea kohtumise lõpuni. Neli minutit enne lõpusireeni olid tablool veel viiginumbrid 92:92, kuid siis algas Anthony Davise sõu. 208 cm pikkune ameeriklane viskaks alles jäänud minutitega 11 punkti ning aitas Lakersi seitsmepunktilise võiduni.

Võitjate resultatiivseimaks kerkiski 24 punkti ja 11 lauapalli toonud Davies. Lebron James tegi kolmikduubli, kogudes  21 punkti, 14 lauapalli ja 11 korvisöötu. Kaotajate parim oli Derrick Rose 28 silmaga.