Lätlase tugev esitus aitas Himkil alistada CSKA

Carl-Robert Puhm
Janis Timma
Janis Timma Foto: Valery Sharifulin/Valery Sharifulin/TASS

Korvpalli VTB Ühisliigas läksid Venemaa hiidude duellis vastamisi suurklubid Moskva CSKA ja Moskva oblasti Himki. Kohtumisest väljus võitjana kodumeeskond Himki, kes alistas valitseva Euroliiga meistri tulemusega 96:80.

Mäng kahe Venemaa Euroliiga klubi vahel algas tasavägiselt ning esimene kümneminutiline periood lõppes CSKA minimaalse 21:20 paremusega. Teisel neljandikul haaras initsiatiivi aga kodumeeskond ning poolajale mindi juba nende neljapunktilises paremuses.

Poolajapausilt tulles suutsid väljakuperemehed oma nappi edu hoida ning kolmanda neljandiku tugeva lõpu toel mängiti sisse 11-punktiline eduseis.

Viimasel veerandil CSKA vahet enam väiksemaks ei saanudki ning Himki võttis kindla 16-punktilise võidu.

Võitjate parimana tõi lätlane Janis Timma 26 punkti. Venemaa superstaar Aleksei Šved sekundeeris 18 silma ja 9 korvisööduga.

CSKA resultatiivseimana tõi Darrun Hilliard 24 punkti. Mike James toetas 20 silmaga.

Himki jätkab Ühisliiga liidrina, olles võitnud 12 mängu ning kaotanud ühe. CSKA paikneb kümne võidu ja nelja kaotusega teisel tabelireal.