Tipphetked ⟩ Cristiano Ronaldo sahistas ja Juventus teenis järjekordse võidu

Itaalia jalgpalli kõrgliiga 19. vooru maiuspalaks olnud lahingus alistas valitsev meister Torino Juventus 2:1 AS Roma.

AS Roma vs Torino Juventus, Merih Demirali võimas hüpe.
AS Roma vs Torino Juventus, Merih Demirali võimas hüpe. Foto: Kuvatõmmis videost.

Mänguskoor avati juba kolmandal minutil, kui sihile jõudis Merih Demiral. Kümendaks minutiks oli Juventuse eduseis juba 2:0, kui Cristiano Ronaldo realiseeris Paolo Dybala teenitud penalti.

Teisel poolajal õnnestus AS Romal üks tagasi lüüa, kui Diego Perotti oli täpne 11-meetri karistuslöögiga, kuid enamaks pealinlastel enam jõudu polnud.

Jalale liiga teinud Demirali välja vahetanud Matthijs de Ligt säras kaitses ja oli kogu mängu vältel õigel ajal õiges kohas.

Torino Juventus vs AS Roma, esiplaanil Juventuse keskkaitsja Matthijs de Ligt.
Torino Juventus vs AS Roma, esiplaanil Juventuse keskkaitsja Matthijs de Ligt. Foto: Kuvatõmmis videost

Mäng tervikuna järelvaadatav:

Kaamerasilm leidis pealtvaatajate tribüünilt vaatepildi, kus erineva klubi fännid kõrvuti mängule kaasa elasid.

Juventuse ja AS Roma fännid kõrvuti mängu jälgimas
Juventuse ja AS Roma fännid kõrvuti mängu jälgimas Foto: Kuvatõmmis videost

Kaheksa aastat järjest Itaalia meistriks kroonitud Juventus hoiab hetkel liigatabelis teist positsiooni, kuid võit AS Roma üle aitaks Valge Daami tagasi esikohale. Küll pole ülesanne lihtsate killast.

Viimasest viiest Rooma Olümpiastaadionil toiminud lahingust on peoperemehed võidutsenud kolmel korral, kaks korda on lepitud «sõbralikku» viiki. See aga tähendab, et 2018. aastal Juventusesse siirdunud Cristiano Ronaldo pole kolmekordset Itaalia vutimeistrit nende koduväljakul veel võitnudki.

Viimati läksid meeskonnad vastamisi mullu maikuus, kui Alessandro Florenzi ja Edin Džeko tabamused tõid AS Romale 2:0 võidu.