EUROLIIGA ⟩ Žalgiris pusis kõvasti, kuid võimsat seeriat jätkav liider oli liiga kõvast puust

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kaunase Žalgirise peatreener Šarūnas Jasikevičius.
Kaunase Žalgirise peatreener Šarūnas Jasikevičius. Foto: Oryk HAIST via www.imago-images.de/imago images/Oryk HAIST

Korvpalli Euroliigas alustati 18. vooruga, Kaunase Žalgiris pidi võõral väljakul tunnistama Madridi Reali 88:82 paremust.

Leedulaste au ja uhkus alustas kohtumist hästi, pääsedes paari minutiga 8:2 juhtima. Real vastas aga kiire 8:0 vahespurdiga, veerandaja teine pool kulges punkt-punkti heitluses.

Mida minut edasi, seda rohkem mänguohjad kodumeeskonna kätte läksid. Teisel neljandikul käristas Real korraks edu 13 peale, poolajapausiks suutis Žalgiris siiski vahe kuuele vähendada.

Järgnev kujunes kassi-hiire mänguks. Võõrustajad hoidsid pidevalt edu kümne punkti ringis, igale Kaunase klubi ponnistusele oli neil vastus olemas. Otsustavale veerandajale pääses Real üheksapunktilises edus.

Viimased kümme minutit kulgesid sarnases rütmis. Žalgirisel oli paaril korral võimalus vahe kinni lappida, ent kuuest punktist enam lähemale ei jõutudki. Vähemalt homse õhtuni ainuliidriks tõusnud Real on võitnud koguni 13 mängu järjest.

Koduperemeeste parimana tõi Trey Thompkins 20 punkti, Rudy Fernandez lisas 17 silma. Kusjuures kahe peale tabati üheksa kaugviset: Fernandez tõi kõik oma punktid teisel veerandajal, sopsates sealhulgas viis kolmest.

Žalgirise poolelt kerkis üleplatsimeheks Lukas Lekavicius 21 punktiga. Mängujuht on heas hoos, eelmises kohtumises Tel Avivi Maccabi vastu viskas ta 23 silma.

Päeva esimeses matšis alistas Tel Avivi Maccabi võõral väljakul 95:89 Berliini Alba, Milano Armani sai kodus 96:87 jagu Ateena Panathinaikosest. Teise võidu järjest teenis hooaega kohutavalt alustanud Istanbuli Fenerbahce, võõrsil suruti 79:65 maha Vitoria Baskonia.

Vooru ülejäänud matšid peetakse homme, põnevusduellis võõrustab Barcelona Istanbuli Andolu Efesit.