Eesti sulgpallurid alustasid kodust EK-turniiri edukalt

Ville Arike
Raul Must.
Raul Must. Foto: minsk2019.by

Tallinnas peetaval maailma edetabeli arvestusse mineval sulgpalli EK-etapil startisid põhiturniiril üksikmängus edukalt Raul Must, Kristin Kuuba, Kati-Kreet Marran ja Getter Saar.

Must võitis kvalifikatsiooni kaudu põhiturniirile saanud hispaanlase Alvaro Vazquezi vastu esimese geimi 21:16, kuid kaotas teise sama tulemusega. Otsustava geimi keskpaigas vastane selgelt väsis ning Must kallutas selle enda kasuks 21:13. Mäng kestis 47 minutit.

Meeste üksikmängus viienda asetuse saanud Must läheb täna õhtul peetavas teises ringis vastamisi venelase Georgi Karpoviga.

Naiste üksikmängus polnud esimese asetusega Kuubal probleeme ohtliku ukrainlanna Natalja Voitsehhiga – 21:13, 21:9. Meeldiva üllatuse valmistas Marran, kes sai 17:21, 23:21, 21:18 jagu Bulgaaria veteranist – ka Kati Tolmoffi omaaegsest konkurendist – Linda Zetchirist. Saar oli 21:19, 21:11 üle Hsieh Hsin Yust (Taivan). Kvalifikatsioonist alustanud 16-aastane Catlyn Kruus pidi võitlusliku mängu järel tunnistama Ungari esireketi Laura Sarosi 21:12, 21:17 paremust.

Kuuba kohtub teises ringis Aafrika parima sulgpalluri Kate Foo Kunega (Mauritius), Marran jaapanlanna Moto Hayashi ja Saar hindu Prashi Joshiga.

Segapaarismängus on teise ringi jõudnud Marran – Raul Käsner ja Ulla Helm – Andres Aru.