KHLis mängiv Soome jäähoki tippklubi Helsingi Jokerit peab kaks kodumängu Tallinnas Tšerepovetsi Severstaliga. Täna seljatati Venemaa võistkond koguni 4:1.

Sel aastal kaotuseta püsiv Jokerit alustas kohutmist väga võimsalt, sest juba esimese kolmandiku seitsmendal minutil avas vähemusest mänguseisu 34-aastane ründaja Veli-Matti Savinainen.

Teise kolmandiku alguses teenis Severstal karistusminutid, mille Jokerit ideaalselt ära realiseerisid. 25-aastase kaitsja Mikko Lehtoneni kauglöök osutus Severstali väravasuul seisnud Vladislav Podjapolski jaoks püüdmatuks.

Severstalil õnnestus teisel kolmandikul kaotusseisu vähendada, kuid John Normani värav kolmandiku lõpus viis Jokerit 3:1 eduga puhkepausile.

Viimane kolmandik oli äärmiselt võitluslik ning mõlemad meeskonnad pidid kahel korral vähemusse jääma. Viis minutit enne kohtumise lõppu suutis Jokerit mängumees Henrik Haapala just ühe nendest ära kasutada ja 4:1 tabloole kirjutada.

Sellega ka kohtumine lõppes ja Jokerit kirjutas tabelisse 28. võidu 45st mängust. Seejuures pole kaotus tunnistanud juba viis kohtumist järjest. Severstalil on koos 16 võitu ja 31 kaotust.

Samad meeskonnad võtavad Tallinnas mõõtu ka homme.