Alusalu kordas EMil kahe aasta tagust tulemust

Toimetas Karl Juhkami
Saskia Alusalu.
Saskia Alusalu. Foto: LUKAS BARTH-TUTTAS / EPA

Hollandis Heerenveenis toimuval kiiruisutamise EMil olid täna stardis Saskia Alusalu, kes osales naiste ühisstardiga sõidus, ja Marten Liiv, kes tuli rajale 1000 m sprindidistantsil.

Alusalu hoidis 16ringilisel ühisstardiga sõidus esiti sõitjaterivi tagumisse poolde. See maksis talle peaaegu valusalt kätte, kuna üheksandal ringil jäid viis uisutajat, kelle hulka kuulus ka eestlanna, peagrupist maha.

Pärast teist vahefinišit võeti eesotsas aga käik välja ja ühes teiste mahajäänutega peagruppi tagasi jõudnud Alusalu läks üheks ringiks ka sõitjaterivi vedama.

Seejärel algas traditsiooniline kassi hiire mäng, mille murdis lõpuks kodupubliku ees uisutanud Melissa Wijfje, kes alustas kolm ringi enne lõppu sooloüritust. Paraku ei suutnud hollandlanna lõpuni ära kannatada, vaid nobedamad jälitajad neelasid ta viimasel kurvil alla.

Euroopa meistriks krooniti lõpuks teine hollandlanna Irene Schouten (8.23,37), kellele järgnes itaallanna Francesca Lollobrigida (8.23,80). Wijfje sai siiski kaela pronksmedali, ta edastas ühe sajandikuga venelannat Jelizaveta Kazelinat.

Alusalu kiirematele konkurentsi pakkuda ei suutnud ja platseerus 18 sportlase seas lõpuks 11ndaks (8.37,45 ja 2 sprindipunkti). Sama koha sai ta ka kaks aastat tagasi toimunud EMil, toona oli tema aeg 8.42,230.

Esiti pidi Alusalu (25) EMil startima ka 1500 meetri distantsil, kuid lõpuks pidas ka üheskoos treeneriga targemaks sellest loobuda.

Kiiruisutamise esi11.
Kiiruisutamise esi11. Foto: Kuvatõmmis

Liiv käis jääl varem. 23-aastane eestlane sõitis 1000 meetri distantsil oma tänavuse hooaja tippmargi 1.10,09 (+3,00), mis andis 20 sportlase konkurentsis 14. koha. Mehe enda 2017. aasta detsembris püstitatud rahvusrekord on 1.08,7.

Oma kahe aasta tagust Euroopa meistritiitlit suutis kaitsta venelane Pavel Kuližnikov, kes püstitas Heerenveenis ka rajarekordi 1.07,09. Talle järgnesid hollandlased Thomas Krol (+0,72) ja Kai Verbij (+1,28).

2018. aastal Venemaal Kolomnas toimunud EMil oli Liivi aeg 1.11,150, mis andis 21 sportlase konkurentsis 16. koha. Toona sai eestlane tulemuse kirja ka 500 meetri distantsil, kui oli ajaga 36,290 18., kuid tänavu jäi ta poole lühemal maal esimesena joone alla ega pääsenud starti.