TIPPHETKED ⟩ Võidulainele naasnud Kalev/Cramo tegi Avtodori vastu eeskujuliku partii
Galerii ja blogi!

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond sai VTB Ühisliigas Saraatovi Avtodoril vastu magusa revanši, murdes kodusaalis vastase maha 88:76. Kohtumise käiku ja analüüsi saad lugeda meie blogist.

Enne mängu:

Jättes kõrvale mängud nelja Venemaa suurklubiga, on kõigis ülejäänud kohtumistes järgitud raudset reeglit: kui Kalev on enne mängu olnud turniiritabelis vastasest tagapool, on võidetud, kui aga eespool, siis kaotatud. Praegu on Kalevil tabelis viis võitu ja kaheksa kaotust, Avtodori saldo on aga 4-8. Ehk...

Mäletatavasti alustas Kalev hooaega suurepäraselt ja võitis pärast avavoorus saadud kaotust kolm kohtumist järjest (Nižni Novgorodi, Kaasani Unicsit ja Peterburi Zeniti). Seejärel aga tuli tunnistada Permi Parma ja Avtodori paremust, mõlemale vastasele oli too võit esimene. Ka Minski Tsmoki sai veel mõni nädal hiljem silma pähe just Tallinnas kohtumises Kaleviga.

Paari nädala eest lahkus Tallinnast kindla 92:70 võiduga Zielona Gora, kes sellega liikus tabelis Kalevist ettepoole. Täpselt samamoodi läheb siis, kui täna juhtub punkti teenima Avtodor.

Mõni kuu tagasi jäi Kalev Saraatovis vastasele alla 90:100. Vahepeal on mõndagi muutunud, sest tolle klubi treeneripingil vahetas Jevgeni Pašutini välja bosnialane Predrag Krunic. «Seoses sellega on seal jõujooned ka mõneti muutunud. Kui varem anti noortele venelastele heas mõttes avanssi, siis praegu toetub Avtodor puhtalt ameeriklastele. Venelastest mängijad käivad neid episoodiliselt toetamas,» tutvustas Kalevi abitreener Indrek Reinbok.

«Seal on väga heal tasemel atleedid, kes armastavad kiiret mängu. Nad püüavad enam kui pooled rünnakud lahendada esimese kaheksa kuni kümne sekundiga. On oluline kontrollida mängutempot – kui me ei suuda seda kinnisemaks suruda, läheb raskeks.»

Läinud nädalal peetud Eesti-Läti liiga tippmängust Ventspilsiga eemale jäänud kolmest kalevlasest on rivis tagasi Aigars Škele ja Janari Jõesaar. «Škele tundub olevat kõhuviirusest taastunud, Jõesaar on taas hakanud leidma õiget mängukiirust. Põlve raviv Martin Paasoja jääb veel kõrvale,» lisas Reinbok.

Kohtumine algab Kalevi hallis kell 19. Kalev/Cramo kõiki tänavusi VTB Ühisliiga mänge näitavad otsepildis Kanal 12 ja Postimees.ee.

Kogu mäng järelvaadatavana:

Vaata kohtumist tutvustavat videoklippi:

Tagasi üles
Back